Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AdventureHunter

Ludwikowice - materiały archiwalne - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się nisko,

jestem nowym użytkownikiem i miło mi, że wstąpiłem w Wasze szeregi! Wybaczcie, jeśli zdublowałem temat, ale użyłem wcześniej searcha i nie znalazłem odpowiedzi...

Poszukuję starych zdjęć i map przedstawiających kopalnię Wenzeslaus (Wacław) i fabrykę Dynamit Nobel AG w Ludwigsdorf. Mówię o wszystkim, czego nie ma na dolny-slask.org.pl.

Przygotowuję sympatyczną (mam nadzieję) serię reportaży z zacięciem historyczno-urbeksowo-turystycznym: https://www.facebook.com/LowcyPrzygod.

Nie szukam sensacji i teorii spiskowych, jednak nie zmienia to faktu, że chciałbym spróbować ustalić datę budowy słynnej chłodni kominowej. :) Ze starej litografii wynika, iż nie było jej za czasów kopalni. Jedyne, czym dysponuję, to teksty Rostkowskiego i Dudziaka, które wspominają o przejęciu kopalni przez Todt i rozpoczęciu produkcji broni. Istnieją też różne domniemania teoretycznie łączące Ludwikowice z Riese. Póki co chciałbym się przyjrzeć zdjęciom i mapom. Czy ktoś dysponuje takowymi i byłby skłonny się podzielić?

Pozdrawiam,
Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach×

Powiadomienie o plikach cookie