Skocz do zawartości

Kilka zagadnień odnośnie Cichociemnych" i nie tylko.


adrian2690

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań odnośnie Cichociemnych", a przy okazji chciałbym się też dowiedzieć kilku innych ciekawostek. Mianowicie interesuje mnie:
- jakie były losy żołnierzy, którzy przeszli szkolenie, ale nie zostali wysłani do kraju. Co się z nimi działo do momentu zakończenia wojny.
- czy ogólnie polscy skoczkowie, byli wykorzystywani przez Brytyjczyków, do swoich zadań. Mam tutaj na myśli np. wykonanie skoku nad terytorium Francji i wykonanie jakiegoś sabotażu.
- ilu polskich żołnierzy otrzymało francuski Krzyż Wojenny. Interesują mnie lata 1939–1945, a w szczególności liczba zwykłych frontowych żołnierzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witaj
Zajrzyj tutaj:
http://odkrywca.pl/kapitan-wazny-tygrys-upomniec-sie-o-bohatera,726370.html#726370

Wątek dotyczy kpt.Władysława Ważnego, żołnierza który przeszedł szkolenie Cichociemnych ale z uwagi na znajomość j.francuskiego został zrzucony w północnej Francji w celu namierzania operacji związanych z V-1 i V-2 a tym samym ratowaniu Brytyjczyków.
Zginął śmiercią bohatera, a ci których ratował odpłacili mu tak jak opisałem w wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie