Skocz do zawartości

marynarka wermacht zamiennik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono!Podczas mojego obecnego pobytu w Kanadzie otrzymałem od sąsiada mojej rodziny,weterana, komplet obszywek i odznaczeń z munduru oficera wermachtu.Właściciel stwierdził,że niedługo pożegna się z tym padołem i postanowił przekazać te pamiątki zainteresowanemu czyli mnie.W skład kompletu wchodzą obszywki wermachtu z kołnierza marynarki,pagony porucznika,naszywka za zniszczenie czołgu,czarny krzyż,srebrna odznaka za rany,odznaczenie za udział w walkach(nie pamiętam nazwy,nie siedzę w temacie)nieśmiertelnik,książeczka wojskowa(soldbuch)Weteran stwierdził,że pozrywał to wszystko ze swojego munduru i schował.Przebrał się w cywilne ciuchy i w ten sposób powrócił do Niemiec z frontu wschodniego.Przedmioty te zabrał ze sobą w 1946,kiedy to wyjechał do Kanady. Obecnie są moje!!!Pytanie do kolegów ew.koleżanek,chciałbym odtworzyć mundur weterana.Rozumiem,że można uszyć,ale czy istnieje zamiennik w postaci np jakiejś austriackiej himery munduru wermachtu?może jakiejś innej armii.Proszę o podpowiedzi.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już koniecznie chcesz tymi insygniami obszyć jakiś mundur to najlepiej kup dobrą replikę oryginału a nie jakiegoś Austriaka czy innego Szwajcara.
Jeśli możesz to wrzuć zdjęcia tych obszyć.Wtedy na pewno ktoś doradzi jaką szmatę" do tego dobrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Dziś nie dysponuje aparatem,jutro się postaram pożyczyć sprzęt.Zrobię fotki i wrzucę.Dziękuję za ukierunkowanie.Nie zamierzam się w to ubierać,ale skoro mam komplet do munduru chciałbym postawić manekina w komplecie.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteś w kanadzie to może udaj się na Toronto Military Show i tam kup coś porządnego, w linku nasz co gdzie i kiedy, sam też mam zamiar się tam brać. http://www.torontomilitaryshow.com/Upcoming_Shows.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie