Skocz do zawartości

kutno , łowicz , łęczyca


kozik43

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
Cześć!Ja jestem starej daty,ale jedyne co mi się kojarzy między Ozorkowem a Łęczycą to diabeł Boruta szalejący po okolicy, ze szczególnym uwzględnieniem trasy Łęczyca-Krośniewice.No,ale to było dawno temu.Pochodzę z tamtych stron,ale nie byłem tam ponad 30 lat.Znam natomiast wiele ciekawych historii z tych terenów,pamiętam,gdzie,co znajdywano,znam kilka miejscowych legend,pamiętam również gdzie wyłaziły z ziemi ciekawe rzeczy.Pewnie już się tam nie wybiorę,bo brak czasu,możliwości,koneksje rodzinne też już poumierały,jednak parę rzeczy mogę wam podpowiedzieć.Jeżeli zmontujecie fajną ekipę to dajcie znać,a ja wam poopowiadam.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek wieś Kajew.Blisko starych drewnianych zabudowań wzdłuż starej,głównej drogi dochodzącej do drogi Krośniewice-Lubień Kuj.-Włocławek,niedaleko od stawku, mają być zakopane dwa worki ze sreberkiem przedwojennym.Trzeba się dogadać z miejscowymi.Srebro należało do Wojciechowskich i Szadkowskich...powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżasz z bloków,z Kolejowej przez tory w kierunku na Ostrówki,po chyba dwóch kilometrach była polna droga w prawo na Kajew.Jedziesz dalej aż dojedziesz do wsi,szukasz małego stawku po prawej stronie,zapytaj gdzie się tam kiedyś wszyscy kąpali.Drewniane budynki były po lewej stronie trochę dalej od tego stawku,może 50-70 metrów.Były to cztery budynki jeden za drugim,co kilkanaście metrów,stały przy samej drodze.Jadąc tą drogą dojedziesz do krzyżówki,w lewo jest na Lubień.To miało być schowane przy tych budynkach.Właściciel przed wojną handlował końmi,a schował to przed Niemcami,którzy w czasie wojny zajęli te budynki.Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soprano_op,być może masz jakiekolwiek wiadomości na temat Ozorkowa i okolic.Zaznaczę że urodziłem się w tym mieście,wychowałem i wciąż w nim mieszkam.Znam różne historie na temat mojego miejsca zamieszkania ale być może coś więcej wiesz czego ja nie wiem.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie