Skocz do zawartości

Stary, włoski? medalik w formie klipy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj trafiłem taki oto medalik. Stan niezaciekawy, ale strasznie mnie ciekawi ten przedmiot ze względu na awers.
Otóż na awersie widnieje koń z chorągwią (na zakończeniu flagi jest krzyż); koń jest łudząco podobny do baranka wielkanocnego, ale nigdy nie spotkałem się z taką symboliką.
Na awersie oprócz konia są napisy, które ciężko odczytać: IRAG S ???; pod koniem znajduje się litera L".
Na rewersie widniej profil mężczyzny oraz napisy w języku włoskim (udało mi się oczytać tylko słowo LANCIA, które w naszym języku oznacza włócznię, lancę itp.
Dziękuję za jakąkolwiek pomoc przy identyfikacji przedmiotu.

Pozdrawiam Krychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem przez lupę awers i ja tam widzę konia, który tak jak napisałem w pierwszym poście jest łudząco podobny do baranka wielkanocnego". Naprawdę owe zwierze przypomina mi na 99% konia. Jakbym był pewnien, że chodzi o baranka to nie zakładał bym wątku :) Jutro zrobię czytelniejsze zdjęcia dla porównania, bo medalik jest strasznie zjedzony czasem" i mało widać już na nim szczegółów.
Dziękuje za informacje kopijnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam też mam taki medalik niestety nie co to jest ale dołączę lepszej jakości zdjęcia napis na rewersie to IRAG A MIT GEDULI
co do 2 ostatnich liter nie jestem pewny chyba LI ale może być też LT lub II .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie