Skocz do zawartości

Tomaszów Maz


rafal1607

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie poszukuje osoby która mogła by sprecyzować miejsce bitwy pod Tomaszowem Mazowiecki (łodzkie).Jedyne mi dostępne zródła to : http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Tomaszowem_Mazowieckim gdzie nie opisują dokładnej pozycji wojsko polskich/niemieckich oraz i inne materiały gdzie nic nie pisze o pozycji wojsk .Jedyne co udało mi się znalezc to strone http://tptm.eu/stara/2011/09/02/tomaszow-mazowiecki-wrzesien-1939-r/ na krótej znajduje się mapa (niestety niedokładna) .Jednego czego jestem pewien polacy nie bronili się w okolicach bunkrów na cekanowie (bunkry były wysadzone , a wojsko wycofało sie w inny teren) .Chodząc z wykrywaczem po terenie cekanowa (oklice bunkrów i nie tylko) znalazłem : 2 boratynki ,łuske od mosina , tajemniczy guzik z napisem w podziece za ....stalin ......(niemoge rozczytać dalej), kule muszkietową powstańczą(zaznaczam , że teren byłprzezemnie mocno przeszukany) .Proszę wszystkich którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat tej bitwy prosze o pisanie na pw jak i pod tematem (będe bardzo wdzięczny).JEDNA WAZNA RZECZ która chciałbym poruszyc na forum to czy w okolicach żelechlinka/żelechlina(łodzkie) były jakieś bitwy itp .Znalazłem na tamtym terenie CAŁY SKŁAD AMUNICJI DO POLSKIEJ BRONI UR i HAUBICY 105mm ,2 karabiny mosin , ładunki miotające , proch, amunicje mosin ,amunicje do karabinu pp UR (w dużej ilości) , łuski czołgowe (nieznanego mi typu , dosyć pokazne) itp.Oczywiście zdjęcia mogę wrzucić forum jeśli będą osoby chętne .Amunicja jest w BEZPIECZNYCH rękach zabrana w większości przez saperów .Proszę wszystkich którzy znają byłe połorzenie wojsko Polskich/niemieckich w bitwie pod Tomaszowem Mazowieckim o info .Jeżeli ktoś zna ciekawe miejsca odwiedzenia w oklicy Tomaszowa Mazowieckiego i nie tylko to też proszę o info.Z góry dziękuje i pozdrawiam Rafał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o 39r,poszukaj w a.zawilski,,bitwy polskiego września,,. masz tam rozdział -zapora przeciwpancerna pod tomaszowem mazowieckim-ops działań bojowych,kierunki ruchu wojsk oraz mapkę działań w okolicy tomaszowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie