Jump to content

Niebezpieczne znalezisko w ogródku


Recommended Posts

Ponad 170 pocisków artyleryjskich z okresu II wojny światowej wykopali saperzy na jednej z posesji w Trzcielu w woj. lubuskim. Ich wywożenie trwa od wtorku. Natknął się na nie jej właściciel podczas prac w ogrodzie. Zdjęcia wysłał nam @Daniel Onyśków.O niebezpiecznym znalezisku mieszkaniec powiadomił w poniedziałek policję. Pod warstwą ziemi w ogródku zauważył pokryte rdzą przedmioty. Policjanci potwierdzili, że są to pociski, zabezpieczyli teren i wezwali saperów. We wtorek żołnierze przyjechali do Trzciela, ale przez dwa dni nie udało się usunąć ich wszystkich.
Pozostałości transzei

naleźliśmy w ziemi ponad 120 pocisków artyleryjskich kalibru 75 mm - to amunicja z okresu II wojny światowej" - powiedział we wtorek PAP chor. Grzegorz Kluk, dowódca patrolu saperskiego z 5. Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim.

Przypadkowa eksplozja takiej ilości amunicji mgła spowodować poważne zniszczenia" - wyjaśnił Kluk. Jak dodał, podejmując pociski, żołnierze znaleźli ślady po dawnej transzei, w której znajdowała się amunicja ułożona w równą stertę. Po zakończeniu działań wojennych mogła ona zostać zasypana.

Pociski były transportowane transzami na poligon i tam wysadzane.
Pocisków coraz więcej

Okazało się, że pocisków jest więcej. Saperzy wykopali 174 sztuki. Będą je wywozić na poligon jeszcze w czwartek" - poinformowała w rozmowie z naszą redakcją sierż. sztab. Justyna Łętowska z KPP w Międzyrzeczu.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,niebezpieczne-znalezisko-w-ogrodku,79729,html?categoryId=496

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information