Skocz do zawartości

 zmiana nazwy


Gość "Lewy"

Rekomendowane odpowiedzi

proponuję zmienić nazwę strony na www.martwica-online.com:)))
Będzie ona w bardziej adekwatny sposób odzwierciedlała to,co się tutaj dzieje...
LEWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się wpychć pierwszy - teraz już mogę.A co się tu ma dziać ????.Mamy uprawiać sztukę dla sztuki żeby się fotum przelewało ????.Po co.
Hartmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się że chodzi o zawartość, serwisu ale to już też jest lenistwo naszych czytelników, na apel o zdjęcia ze zlotu to nikt nie przysłał. Nie wierzę żeby nikt zdjęć nie robił. Nie mówię już o artykułach. Poza tym może tego nie widać ale cały czas trwają prace nad nowymi modułami. I nie są to zrobione stronki we front page'u ale trochę bardziej zaawansowane strony bazujące na bazie danych. No i nie zapominajmy że całą stronę robi jedna osoba, zresztą moja skromna :))) która musi chodzić normalnie do pracy i spędzać potem wieczory i noce przy Odkrywcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocian,troszeczkę chyba \odleciałeś\"...To nie czytelnicy stworzyli tą stronę,tylko o ile się nie mylę redakcja \Odkrywcy\".I to właśnie ta redakcja powinna się zajmować stroną i tym,co się na niej znajduje.Czytelnicy,jak sama nazwa wskazuje są od czytania,a nie od przysyłania zdjęć czy też artykułów.A jeżeli witryną opiekuje się rzeczywiście tylko jedna osoba,to na temat lenistwa należało by raczej porozmawiać z resztą zespołu \Odkrywcy\",a nie szukać winnych tej \padaczki\" po drugiej stronie monitora.Jeżeli nie macie już o czym pisać,to trzeba powiedzieć \sorry,kochani,urwał nam się wątek i w związku z tym dajemy sobie luz\".W dziale NEWS w ciągu miesiąca znalazło się aż 5 wiadomości.W dziale ARTYKUŁY jakiś,kurwa,\Bunkermann\" opisuje w trzech częściach rzeczy,które są tak ciekawe,że już po lekturze pierwszego odcinka można sobie spokojnie przegryźć żyły.Czekam w napięciu na kolejne cykle,np.\Jak zakładałem film do aparatu,którym później robiłem zdjęcia w Walimiu\"(3 części) albo \Jak chciałem kupić nowy numer ODKRYWCY,a to była niedziela i wszystkie kioski były zamknięte\"(pewnie z 5 części).Fajnie,że robisz nowe \moduły\",ale może najpierw zrób sobie mocną kawę,zapal długiego papierosa i zastanów się nad tymi,które już istnieją.Bo jeżeli ma to być coś podobnego do nich,to szkoda Twojego czasu,a jak piszesz nie masz go za wiele...Radzę także rozejrzeć się troszkę dokoła siebie,poczytać np.\Przekrój\",\Spotkania z zabytkami\",czy też nawet ten niedobry \Newsweek\"(polecam szczególnie ostatni numer i artykuł o pilotach amerykańskich,którzy w polskich mundurach walczyli za nasz kraj w czasie wojny w 1920 roku).Warto też czasami zajrzeć do internetu,np.na stronę \Kudiego\",któremu jakoś nie brakuje pomysłów na rozwijanie tematów,których się podjął.Prowadzenie takiej strony na zasadzie \dajcie nam informacje,zdjęcia,plany i mapy,a my już sie tym zajmiemy\" jest trochę śmieszne,o czym świadczą żałosne rezultaty zamieszczanych apeli i próśb.I możesz sobie napisać,że najłatwiej jest krytykować to,co w pocie czoła robią inni,samemu nie kiwając palcem.Mam to gdzieś...

LEWY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego lewy
Czytelnicy jak wspomniales sa od czytania a redakcja od redagowania. tylko nie uwzgledniles pewnego malego szczegolu ...
a mianowicie: odkrywca w formie pisemnej jest do czytania i juz ale forma internetowa sluzy a raczej ma sluzyc wymianie informacji. Jak moze zauwazyles nie jest to strona komercyjna nie ma tu reklam i innych smieci a ma byc wymiana informacji
a jesli takiej wymiany nie ma to znaczy chyba z eposzukiwacze niewiele maja sobie do powiedzenia bo stary niebardzo rozumiem postawe : zrobilem fajne zdjecie ale nie pokaze, wiem ale nie powiem i co ... i nic
tajemnica za tajemnica .
serwis internetowy ma sluzyc wymianie pogladów , zdjec , rozwazan itp
wydaje sie logicznym ze ludzie chca sie wymieniac doswiadczeniami, razem kopac i zglebiac tajemnice serwis ma im pomoc.
Nie jest celem tych stron pisanie kolejnych artykulow i relacji albo przekazywania ogolnie znanej wiedzy.
a dla kolegi bociana szacunek bo sam to ciagnie bez 136 wspolpracownikow wielkich serwerow i innych tym podobnych
latwo jest kolego lewy krytykowac a moze bys sie wysilil i sam podal kilka newsow na pewno zostana opublikowane
proteus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Lewy!
Wróciłem właśnie w ykopek i używane przez Pana sownictwo nie bardzo prezentuje się w formie pisanej.Proponuję zmienić gazetę na inny tytuł ,jak też i stronę internetową.Tam bez przeszkód może Pan rzucań mięsem i innym słownictwem.Tu ono nie bardzo pasuje i nikomu nie imponuje.
Z poważaniem
Hartmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podzielić odpowiedź na dwie części,bo każdemu z Panów chcę napisać coś innego.
Panie Adamie,dziwię się bardzo,że to akurat Pan porusza temat współpracy oraz wymiany informacji.Raz już próbowałem z Panem współpracować i co z tego wyszło Pan chyba wie najlepiej.Słowo KOMPROMITACJA będzie,jak mniemam,najdelikatniejszym określeniem Pana działań...
Nie za bardzo rozumiem też z uporem przedstawianą nie tylko w Pana wypowiedziach postawę,że poszukiwacze potrzebują pomocy.Jedną z jej form ma być czasopismo,drugą strona w internecie,kolejną zaś np.ogólnopolska organizacja,bo środowisko jest rozbite i też potrzebuje pomocy.Odpowiem Panu najkrócej jak tylko potrafię.Otóż środowisko ma się świetnie,o czym świadczą cały czas prowadzone akcje eskploracyjne na terenie całego kraju.Trwa ożywiona wymiana doświadczeń i informacji nawet między ludźmi,którzy nigdy nie widzieli się jeszcze na oczy.Ludzie razem szukają,razem kopią i razem \zgłębiają\" tajemnice.I proszę mi uwierzyć,do tego wcale nie jest potrzebna gazeta w obojętnie jakiej formie,a już na pewno organizacja ze statutem i legitymacjami.Co najśmieszniejsze,spora część tych \akcji\" odbywa się zupełnie legalnie,czasami nawet z udziałem \czynników oficjalnych\".I wcale nie muszę poźniej pisać o tym w artykule,żeby pochwalić się wszystkim jaki to ze mnie \kozak\".Wystarczy mi satysfakcja.Jak będę chciał być znany,to założe sobie \oysband\"...
A jeśli chodzi o kolegę \Bociana\",to doszło do kolejnego nieporozumienia.Pod względem technicznym strona \Odkrywcy\" działa bez najmniejszego zarzutu.Szybko się otwiera,ładnie wygląda,nic się nie wiesza,trudno też \zabłądzić\",bo jasności i logiki także jej nie brakuje.Powiem nawet inaczej.Szkoda,że to właśnie \Bocian\" jest odpowiedzialny za internet.Biorąc pod uwagę poświęcony czas i zapał z jakim wykonuje swoją pracę,kto wie do czego by doszedł będąc np.redaktorem naczelnym ;) ?

Panie Leszku,nie wróciłem właśnie z wykopek,ale też coś Panu chętnie napiszę;)Używane przez Pana słownictwo zawiera poważne błędy stylistyczne i gramatyczne.Proponuję pisać wolniej i zaręczam,że na efekty nie trzeba będzie długo czekać:)))Jeżeli zaś przeszkadzają Panu \rzydkie wyrazy\",to polecam np.forum jakiegoś kółka różańcowego,panujący tam klimat wypowiedzi zadowoli Pana na pewno.
Pragnę też zwrócić uwagę na treść i sens mojej ostatniej wypowiedzi na FORUM,a nie wyłącznie na jej formę.Pozwoli to Panu lepiej zrozumieć o co w ogóle chodzi w tej dyskusji.

pozdrawiam wszystkich serdecznie:)))

z głębokim poważaniem

LEWY

z głębokim poważ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Lewy
odpowiadajac na powyzsze skierowane do mnie kweste.
1. nasza wspolpraca jak dotad ograniczyla sie do tego ze zadales mi kilka pytan na jeden temat na ktore obiecalem zebrac material co zreszta czynie.
2. pomyliles kolego osoby bo ja nigdy nie nawolywalem w jakikolwiek sposob do tworzenia organizacji poszukiwaczy mowilem jedynie ze jak nie bedzie powaznej to nikt poszukiwaczy nie bedzie powaznie traktowal jak sie to dzisiaj dzieje.
3. Na temat tych licznych akcji o ktorych piszesz to chyba jakies nieporozumienie, ale moze jestem niedoinformowany bo za wyjatkiem dwoch moze trzech akcji poszukiwawczych nic w naszym kraju nie zrobiono w ciagu ostatniego roku . Nie mowie tu o szukaniu z wykruwaczem lusek czy przekopaniu kawalka lasu ale o przemyslanych, zaplanowanych akcjach w ktorych bylaby dokumentacja, plan, srodki i ludzie wykonujace dane zadanie. szanuje wszystkich kolegow i kolezanki prowadzacy poszukiwania czy to z wykrywaczem, mapa czy georadarem ale dalej twierdze ze prawie nikt nie prowadzi poszukiwan zorganizowanych i dotyczacych duzych zagadnien
4. jesli chodzi o przeplyw informacji i udzielanie sobie rad jak to napisales to odbywa sie to w waskich gronach ludzi w danym momencie zajmujacych sie dana sprawa. a pozniej dochodzi do sytuacji gdzie cztery kolejne ekipy marnuja czas i zapal na odkopywanie tej samej studni czy szybu. Jesli by pierwsza napisala w jakims pogardzanym przez ciebie medium \ kopalismy tam , dokopalismy sie do dna i nic tam nie ma \" to w ten sposob zaoszczedzilo by sie czasu i zachodu.
5. nigdzie nie twierdzilem ze srodowisko potrzebuje pomocy i odkrywca jest lekiem na cale zlo ale uparcie twierdze ze tylko zgoda i wspoldzialanie pozwoli na rozwiazanie tajemnic np twojego glogowa, czy riese czy innych. zupelnie jest mi obca i uwazam ze szkodliwa postawa :\ wiem ale nie powiem\"
6. przepraszam cie na koniec za moj jezyk rownierz pelny bledow gramatycznych ortograficznych i formalnych.
proteus
ps w ostatnich mailach bylismy na ty :))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widocznie jestem za stary i nie rozumiem że rzucanie mięsem przez naszych kolegów pozwala im się czuć doroślejszymi i ważniejszymi.Szkoda czasu na dyskusje - może za 10 lat.
Hartmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór!
Tym razem odpowiem tylko na Twój list,Adamie(sorry,rzeczywiście byliśmy na TY:)),bo kolega Leszek dalej brnie w tematy nie związane z dyskusją.Pozwolę sobie również na podzielenie swojego \listu\" na punkty,co być może ułatwi zrozumienie całości.

1.Obiecane materiały dostaję od Ciebie już od maja,co jak łatwo policzyć daje 7 miesięcy.Wybacz,ale biorąc pod uwagę Twój mail,w którym opisywałeś mi swoje szerokie kontakty z poszukiwaczami,posiadaczami bogatych archiwów oraz innymi ważnymi ludźmi z \ranży\",liczyłem na szybsze załatwienie tego tematu.Wspominałeś w nim też o innych sprawach,którymi się zajmujesz,bo wiele z nich leży nierozwiązanych od kilkunastu lat.No nie dziwię się;)Zdobycie materiałów,o które Cię prosiłem,zajęło mi trzy miesiące i właśnie z tego powodu użyłem słowa KOMPROMITACJA.Tematy,o których rozmawialiśmy,posunęły się przez ten czas bardzo mocno do przodu i to bez Twojej pomocy.
Dzięki za chęci,ale to chyba nie o to chodzi...
2.Nie ma żadnego nieporozumienia w moim twierdzeniu,że cały czas są prowadzone przeróżnego rodzaju akcje poszukiwawcze na terenie całego kraju.I naprawdę nie jest to szukanie guzików czy łusek albo \oranie\" w ziemi na chybił trafił.Jest dokumentacja,są zdjęcia,filmy VHS,plan,środki,profesjonalny sprzęt i są też ludzie.I nie chodzi o to,że jesteś niedoinformowany,te działania odbywają się po prostu bez rozgłosu:)))
3.Jeśli dochodzi do sytuacji,że \cztery kolejne ekipy marnują czas i zapał na odkopywanie tej samej studni czy szybu\",to znaczy,że przynajmniej trzy z nich nie odrobiły zadanych lekcji,czyli po przeczytaniu kilku ogólnie dostępnych na rynku książek wybrały się w teren na szukanie SKARBU.Wystarczy przecież popytać miejscowych,gdzie tu ostatnio ktoś kopał i wszystko będzie od razu wiadomo:)))
4.Nie wiem co masz na myśli pisząc \pogardzane medium\",ale jeżeli chodzi tu od \Odkrywcę\",to jesteś w grubym błędzie.To,że coś mi się nie podoba albo,że z czymś się nie zgadzam wcale nie oznacza pogardy.
5.Co do reszty Twoich opinii i poglądów,nie zgadzam się z nimi,ale nie wcale nie zamierzam Cię przekonywać do swoich.Niech każdy robi swoje,to na czym się zna,to w czym jest dobry i to co sprawia mu przyjemność(mówię teraz wyłącznie o poszukiwaniach:))Z gadania jeszcze nigdy nic nie wyszło,no może poza zmarnowanym czasem i chrypką;)
6.Text o błędach nie był do Ciebie,także nie musisz przepraszać;)

pozdrowienia

LEWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi lewego

jesli chodzi o materialy na temat glogowa to fajnie ze je znalazles i na prawde sie ciesze bo wszystko co posowa do odkrycia jest fajne
prawdopodobnie moje mozliwosci w tym wzgledzie sa mniejsze a zreszta nigdy nie twierdzilem ze moge wszystko zdobyc zaoferowalem pomoc i to zupelnie bezintersownie nie wyszlo trudno ale to niekompromitacja po prostu maly niewypal ale masz prawo to widziec inaczej
jesli chodzi o akcje poszukiwawcze to niestety nadal pozostaje przy swojej teorii ze poszukiwania wymagaja organizacji pieniedzy sprzetu i masy czasu
nikt w polsce nie dysponuje tymi czterema rzeczami naraz dlatego nikt nie prowadzi kompleksowych badan i o wiekszosci tematow tach chetnie powtarzanych przez poszukiwaczy mozna tylko pomarzyc
jesli nadal jestes pomimo kompromitacji zainteresowany wspolpraca to oferuje swoja pomoc.
odkrywca ma sluzyc poszerzaniu wiedzy i rozwiazywaniu tajemnic i ma przede wszystkim sluzyc laczeniu a nie dzieleniu ludzi

a apropos slownictwa to pamietaj ze te strony czyta codziennie kilkaset osob a wsrod nich wiele takich dla ktorych \ mieso\" dyskwalfikuje
wszystko musi miec swoje miejsce i czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i fajnie bo w koncu poszukiwania to ma byc fajna zabawa
a jesli chodzi o u-boota to ok w srode bedzie raport o aktualnym stanie badan i o kilku jeszcze projektach
jesli kolega bocian zdazy zamiescic
a tak wogole to moze byscie tez napisali choc kilka slow o tym czego ostatnio szukaliscie na pewno zamiescimy przesylajcie na webmastera no znaczy na webbociana:)))))))))
za zdjecia z gory dziekujemy najlepiej zeskanowane w rozdielczosci 100 dpi w skali 1:1 i w formacie jpg chyba ze cos pokrecilem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Lewego
a co zrobiles by sie dzialo?
przyslales zdjecia? a moze relacje z poszukiwań?
Strona nie jest gazeta i nie ma powielac ich tresci tylko tworzyc nowa wartosc ale do tego potrzebny jest udzial poszukiwaczy a nie bierne przewijanie stron i czekanie na to co tez nowego sie pojawilo?
strona jest narzedziem dla tych ktorzy chca ja tworzyc wiec zapraszam ciebie i innych do jej wspolredagowania
adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo twórcza dyskusja, od dzisiaj dodajemy newsy,fotki, pokazujemy zadrapania.Lewy prawdziwym jest poszukiwaczem gdyż klnie jak człowiek gdy coś go w końcu ruszy a prawdą jest (sorry : i basta) iż nowa wartośc jaką jest witryna Odkrywcy co nieco ostatnio trąci myszką :)
Może by tak o U-Bocie z Helu? Gdzie jesteśmy w projekcie? To godne dobrego zespołu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amerykańskich pilotów to już kiedyś w Militariach był artykuł na ten temat.
Co do krytyk organizacyjnych to zacytujmy biblię: \Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień\". Żeby krytykować trzeba samemu coś spróbować zrobić i nie mam tu na mysli odkopania pepeszy z przywiazanym do niej mongolskim kawalerzysta i konikiem garbuskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy,mówisz ze sie nic nie dzieje a dyskusja którą prowadzisz?Ja śledziłem ja codziennie i przyznaje że nieżle sie ubawiłem:)
Z pozdrowieniami dla wszystkich Pulsak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie