Skocz do zawartości

Umocnienia Linii Odry w rejonie miasta Ścinawa.


pielih

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na tej stronie więc proszę o wyrozumiałość. Poszukuję wszelkich informacji na temat Oderstellung w rejonie miasta Ścinawa (fortyfikacje, walki, znaczenie tego odcinka itp.) Korzystając z okazji proszę o pomoc w zidentyfikowaniu obiektu na zdjęciu (typ, rok budowy itd.) Jest to bardzo dobrze zachowany obiekt drugiej linii obrony (posiada pancerze!) zlokalizowany w południowej części miasta przy drodze wylotowej na Prochowice. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stronę oczywiście znam, prześwietliłem ją wzdłuż i wszerz, jednak Autor jest bardziej poszukiwaczem i z tego co zauważyłem skupia się głównie na odnajdywaniu obiektów (za co wielkie ukłony). Ja, mimo że jestem początkującym miłośnikiem 'niemieckiego betonu' interesuję się już bardziej szczegółowymi informacjami. Mam na myśli daty budowy, rodzaje pancerzy itd. Tak na marginesie, brakuje w internecie porządnej strony na temat całej Linii Odry - a szkoda :) Ponawiam więc pytanie jaki to typ obiektu oraz kiedy został wybudowany. Dodam jeszcze dla zainteresowanych, że Ścinawa i okolice oferuje do obejrzenia bardzo ciekawe schrony, w niektórych przypadkach w zadziwiająco dobrym stanie. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie