Skocz do zawartości

Poszukuje tytułu albumu o starych reklamach


muslim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ktoś mi powiedział, że wyszedł jakoś niedawno album o kilku przedwojennych polskich firmach cukierniczych. Czy ktoś wie jaki to ma tytuł kto jest autorem, wydawca - cokolwiek
A może spotkał się ktoś z innymi pozycjami na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Niestety w swoich źródłach znalazłem tylko taką pozycję:
Wojciech Herbaczyński - W dawnych cukierniach i kawiarniach warszawskich; Warszawa Wyd Veda 2005
Książka zawiera tablice oraz ilustracje w tym część kolorowych(ja nigdy jej nie widziałem podaję tylko za źródłem)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje koledzy za cenne informacje oraz nowe tropy ;]
Może uda się jakoś dotrzec do poszukiwanego albumu - z tego co się dowiedziałem to wyszedł on w ubiegłym roku.
A może ktoś z szanownych forumowiczów sotkał się z jakąś literaturą, stronkami itp na tema przedwojennych firm zajmujących się handlem kawą oraz herbatą.
Czy są jakieś opracowania na ten temat?
Znam tylko jeden katalog z wystawy w Krakowie ze zbiorów Pożegnanie z Afryką - może ktoś spotkał się z czymś innym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy kolega będzie zadowolony, ale znalazłem takie pozycje:
- Kordian Tarasiewicz: Kawa i herbata na ziemiach polskich; handel, konsumpcja, obyczaje. Warszawa Szkoła Gł.Handlowa 2009

Tytuł brzmi obiecująco:)

Ten sam autor: Kawa po warszawsku; dzieje firmy Pluton". Warszawa Gospodarczy Inst.Wydawniczy 1971

Trochę stare, ale...
- Sara Woźny: Tajemnice kawy. Fascynująca podróż po królestwie kawy. Poznań Zysk 2011

Mam nadzieję, że trochę pomogłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje Ammuratow - nie omieszkam tego sprawdzić!
A znalazłem interesujący mnie album:
Andrzej Adamczyk - zapomniany świat bohma http://www.kurier-powiatu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3260:zapomniany-wiat-bohma&catid=37:2012-ssiednie-powiaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie