saperfts Napisano 17 Grudzień 2012 Autor Napisano 17 Grudzień 2012 Witam. Potrzebuje pewnej rady od znawców tematu. Mianowicie chodzi o zmianę ustawienia armaty s60 z marszowego na bojowy.Co należy wykonać żeby armata osiadła. W sobotę pobieżnie przejrzalem i zauważyłem tylko jedEN przełącznik w środkowym stanowisku . Ale podejrzewam że sprawa jest bardziej skomplikowana. Byłbym wdzięczny za pomoc
Jaroslav Napisano 18 Grudzień 2012 Napisano 18 Grudzień 2012 Przełączniki o których piszesz to pewnie są te do załączania PUAZO albo podświetlenia przyrządów celowniczych. z przestawianiem nie mają nic wspólnego.Aby posadzić armatę powinno 2 funkcyjnych na komendę działonowego jednocześnie przekręcić cylinder na pompie poprzez wajchę do niego przyspawaną-cylindry te znajdziesz między blokadami zawieszenia na górze(trudno ich nie zauważyć)przekręcać jednak należy powoli uważając by nie wsadzić nogi pod ramę albo opadające wachacze ;)Jak byś chciał to zrobić profesjonalnie to musisz zebrać ekipę;) działon składa się z 7 funkcyjnych a pełne przełożenie z marszu do boju zgrana drużyna powinna wykonać poniżej 2 minut No, może bez kotwiczenia;) Pozdrawiam
saperfts Napisano 18 Grudzień 2012 Autor Napisano 18 Grudzień 2012 Jarosłav dzieki wielkie:) Rzucilem temat na kilku forach ale nikt nic nie wie. Az 7 to nie będe ściągać, spróbujemy we 2 osoby. :)
Jaroslav Napisano 18 Grudzień 2012 Napisano 18 Grudzień 2012 Jak byś był ze sprzętem w Poznaniu lub okolicach to chętnie mogę pomóc, trochę na tym sprzęcie przepracowałem ;)
saperfts Napisano 18 Grudzień 2012 Autor Napisano 18 Grudzień 2012 Akurat sprzęt stoi w Ustce:) a mógłbyś zarzucic jakims zdjeciem tych cylindrów?
saperfts Napisano 18 Grudzień 2012 Autor Napisano 18 Grudzień 2012 na stronie http://www.vademekumelewa.cal.pl/download/cat_view/72-bius/107-57-mm-armata-plot-s-60.html?start=25znalazłem taki opis :Podczas przestawiania armaty z położenia marszowego do położenia bojowego należy zamknąć zawór , przez obrócenie rękojeści do oporu w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara , i wykonać kilka ruchów dzwignią pompy . Gdy rygiel zostanie odciążony , należy przestawić go na napis “ Bojowe “ , potem powtórnie otworzyć zawór . Wówczas kułaki pod ciężarem armaty naciskają tłok , który przetacza płyn z cylindra do kadłuba i zbiornika pompy przez rurkę , trójnik , gniazdo kulki urządzenia zaworowego i skośny otwór w kadłubie pompy . Wtedy tłok przesuwa się w dół i armata płynnie osiada na ziemi .
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.