Skocz do zawartości

67 Pułk Piechoty Brodnica


Wikos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój dziadek służył w 67 pp od 1937? do końca szlaku w kampanii wrześniowej pod Piątkiem. Był w kompanii ckm celowniczym. Mam kilka zdjęć które po świętach w wolnej chwili postaram się wrzucić na forum. Za wszelkie informacje jakie posiadacie o szlaku bojowym pułku w 39 roku będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Jacek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam,

mój Pradziadek był Powstańcem Wielkopolskim 1918-1919, walczył również w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920 (1921), następnie brał udział w walkach nad Bzurą (przede wszystkim pod Mełnem we wrześniu 1939 r.), gdzie został kilkukrotnie wzięty do niewoli z której uciekał i docelowo został ranny i wywieziony do obozu pracy do Niemiec. Od 1920 r. służył w 67 Pułku Piechoty.

Dodatkowo, jestem w trakcie przygotowywania noty biograficznej dla Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, które wyda kolejną książkę z uczestnikami Powstania Wielkopolskiego i w tym celu zbieram różne materiały, które w jak najdokładniejszy sposób opiszą działalność mojego Pradziadka. Robię to również z pobudek osobistych.

W związku w powyższym chciałem zapytać, czy byłby w stanie Ktoś udostępnić (pożyczyć/sprzedać) mi książkę: Dzieje 67 Pułku Piechoty" Jerzego Wultańskiego w celu poznania przeze mnie (dokładnie) szlaku bojowego który przeszedł mój Pradziadek + innych informacji związanych z 67 PP.

Pozdrawiam
Jakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie