Skocz do zawartości

Wykopki w Tunezji.


SYLSTER

Rekomendowane odpowiedzi

Tez o tym myślałem jak tam jechałem ;] z tego co widziałem to tereny bardzo zaśmiecone, ale jak z prawem to trudno powiedzieć, podejrzewam ze za $zielone$ można kopać bez trudu ;] poniewaz nie zabardzo widac zeby Tunezyjczycy dbali o swoje dobra historyczne... W rejonie Tunisu jest duży cmentarz wojenny żołnierzy USA.
pzdr
Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopałem trochę w Egipcie z beduinami,super przygoda,ale zaufanie zdobyłem po 4 przyjeżdzie.Myślę ,ze tak samo będzie w Tunezji,nalezy sobie tylko zaskarbić przyjażń miejscowego osobnika.W Egipcie policja detektor widziała chyba pierwszy raz na oczy bo jak pikał,to podnosili go i ucho przystawiali do cewki,ale powracając do Tunezji to chyba w tym roku wybiore sie znów do Tunezji.Zadałem ten problem na forum bo myslałem ,ze może ktoś tam szukał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolego suchy ss ,wygladało to tak ,wykrywkę rozparcelowałem na 2 bagaże,tam zabierał mnie Quadem miejscowy zaprzyjażniony arab i Quadem jechaliśmy do wioski beduinów(wszystko to było nielegalne ze względu na bezpieczeństwo turystów)z beduinami jechaliśmy do miejsca gdzie oni kopią,wspomogłem ich detektorem,przygoda zajebista.Chodziłem tez trochę po plaży,monety euro,kopiejki ruskie i ukraińskie,jakiś złoty kolczyk.Ale uprzedzam jest to na granicy ryzyka.
Poszukam fotki to zapodam beduini nie pozwolili fotografować,dla mnie zrobili wyjątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

w Tunezji miałem przyjemność być zabranym Quadem na miejsce bitwy pancernej z 1953 roku gdzie stoją do dzisiaj wraki Pattonów i Studebakerów oraz innego sprzętu wojskowego wchodziłem do środka czołgów robiłem zdjęcia nie da się tego opisać co przeżyłem :) wszystko tak stoi od 1953 wtedy Tunezja walczyła o wyzwolenie kraju z pod jarzma Francuzów :) -pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie