Skocz do zawartości

Tomasz Bartlewicz


kadam

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega wszedł w posiadanie sporej kolekcji pamiątek po poległym 14 grudnia 1914 roku prawdopodobnie pod Verdun żołnierzu. Był to Polak Tomasz Bartlewicz . Przed wojną mieszkał w Recklinghausen w którym podobno był kiedyś obelisk z nazwiskami poległych w IWW. Nie wiem czy się zachował i czy jego nazwisko zostało tam uwiecznione. Przydział miał do 7 kp 37 Pułku 10 Dywizji rezerwowej 5 Korpusu rezerwowego. Tyle z korespondencji wyczytałem. W spisie poległych jego nazwisko nie figuruje. Za wszelką pomoc, gdzie o nim informacji szukać będziemy wdzięczni. Może ma ktoś jakieś wykazy informacje o działaniach w których brała udział jego jednostka w czasie w którym poległ, może jakieś spisy poległych cokolwiek.. uratujmy pamięć człowieka , który oddał życie w sprawie nie swojej ojczyzny! Zostałem poproszony o pomoc ale choć interesuję się historią o czasach gdy zakończył swoje życie Tomasz Bartlewicz mam tylko skromną wiedzę. Za każdą pomoc za wsparcie za informację będziemy wdzięczni. Koledzy nie dla własnej chwały ale dla zachowania pamięci o naszych przodkach. O nieszczęśliwych , jak ten .. Jeśli możecie pomóżcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie