Skocz do zawartości

typy salamandry


Buczerek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Panowie i Panie pytanie moje jest następujące, jestem w trakcie zakupu wykrywacza salamandra i już troche zgłupiałem z tymi modelami.
Wszystkie wyglądają podobnie natomiast opisy są różne, a to f555, f5 ...
Jak to jest z tymi modelami.
Forum przebuszowałem ale typowo o modelach mało.
Wiem, że macie już dość tego typu postów ale zrozumcie mniej doświadczonego zapaleńca :)
Zdecydowałem w końcu że to na 100% będzie jaszczurka, znalazłem jedną z opisem f555 cewką 38 za 350 zeta i myślę że po chinolu się nie zawiodę.
Głównie interesuje mnie militarka ale i jakimś odznaczeniem czy innymi kolorkami nie pogardze.
Czekam na sugestie
Z góry dzięki pozdrawiam z Przemyśla, Andzrej.
Napisano
Pierwszy był fisher f555 pi potem tresaurus i naatępnie modyfikacje vlf, używam geodetektor explorer s-bis z żyrzyna salamandrę z puław ma kolega xen, sprzęt za pomocą którego się nakopiesz. Napiszę o explorerze s-bis. Mam ponad 5lat, na początku tego roku przeszedł kalibrację u producenta- jest bardziej stabilny.Bardzo dobry na militarkę, ale na kolorek też niczego sobie dyskryminację ma namierzanie celu ma, zasięg: do 30cm wszystko metalowe, potem w zależności od materiału, wielkości i czasu zalegania- najgłębiej grubo ponad 1m,w cenie do 450pln ciężko o coś lepszego, wady toporny ciężki, trudny w ustawieniu, przy szybkim przemiataniu się wzbudza.trudno nim wysondować znalezisko albo żelazne albo nieżelazne, a jak wielkie żelazne to i mimo dyskryminacji się odzywa. Mimo wielu wielu mankamentów- polecam explorera s-bis oraz salamandrę-bo widziałem ją w działaniu. Ps. Obie wykrywki działają na podobnej częstotliwości sondowania czyli 5 5,5khz inie mogą pracować zbyt blisko siebie, salamandra odzywała się w bezpośredniej bliskości s-bisa(a ten nie wykazywał podatności na zakłócenia). Ale dystans ok 3-5 metrów przywracał stabilność w działaniu jakszczurki.
Napisano
Dzięki za wyłuszczenie mi tajników jaszczura :)
Jeszcze jedno pytnie, mam zamiar zmodyfikować stelaż, czy są jakieś przeciwwskazania ( poza estetycznymi) do zastosowania aluminiowej kuli ortopedycznej a przynajmniej jej elementu chwytowego. Wiem że to wyszło z mody ale bardziej chodzi mi o zakłucenia jakie może spowodować aluminiowy stelaż, a i tak nikt ( mam nadzieje ) nie będzie mnie w lesie oglądał :)
Napisano
Jeśli zbyt blisko cewki zapodasz stelaż metalowy( aluminiowy) to bedzie wyć i po zabawie ale pomysł z kulą ortopedyczną przynajmniej gorna jej część jak najbardziej zasadna ja się zastanawiam nad modyfikacją uchwytu na przedramię ponieważ wykrywka w czasie przemiatania odchyla się (nieodpowiednie wuważenie sprzętu w moim przypadku) i jest to męczące do tej pory mocowałem paskiem lecz jest utrudnione odpinanie i zapinanie przy czę stym odkładaniu wykrywki w celu sprawdzenia sygnału

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie