Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

velmont66

tajemnice dolnego śląska-Lubiąż

Recommended Posts

Na forum poruszony jest temat Gór sowich.Podziemne miasta,fabryki broni etc.
W slepie ze starociami słyszałem historię,lata PRL'u i gość zajmujący się tajemnicami skrywanymi przez ziemię". Władza miała go zamknąć w tamtejszym szpitalu, gdyż miał on się za głęboko dokopać"Historia dotyczy podziemnego kompleksu, miał tam wjeżdżać pociąg,żadna nowość biorąc pod uwagę Książ, czy wyżej wspomniane góry sowie.Z tego co wiem, żadne prace nie były prowadzone w ostatnich latach mające na celu jakąkolwiek próbę odnalezienia owego podziemnego kompleksu.Może ktoś z was coś słyszał na owy temat,choćby wzmianki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w sieci jedynie Klasztor cystersów i wzmianka na temat, osobiście wcześniej nie spotkałem się z taką opcją podziemnej fabryki w Lubiążu, temat nie drążony tak jak wspomniane kompleksy jak Osówka,Włodarz,Walim,Kamienna Góra
Kobiecina wspominała o miejscu,gdzie takowy wjazd teoretycznie się mógłby znajdować, skręt od torów i urwisko,sam tego nie widziałem toteż nie mogę potwierdzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak mozna zbadac podziemia Ksiaza jesli tam znajduje sie Polski Instytut Sejsmiczny. Ktory nie chce nikogo tam wpuscic z kamera a co dopiero z sprzetem. Ten temat byl poruszony na Discovery Historia. Probuja dostac pozwolenie ale watpie by dostali by tam wejsc. Smaczku sprawie daje motyw ze Pan ktory pilnuje tych urzadzen w Ksiazu. Jest zwiazany z autochtonem mieszkajacym w Ksiazu w okresie wojny.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information