Skocz do zawartości

Moneta? Żeton?


koscisty

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza, dziś znaleziona moneta, starsza niż PRL.
Stan kiepski, napis TURC_, ostatnia litera trudna do odczytania. Prawdopodobnie I" ale nie jestem pewien. Dookoła są jakieś napisy, ale da się wyodrębnić tylko pojedyncze litery, z których nic nie wynika. Wydaje mi się, że brakuje fragmentu monety. Nad napisem TURC_ widnieje albo litera W, albo to jest korona, pod napisem prawdopodobnie jest gwiazda. Moneta jest grubości współczesnej pięciozłotówki, ciężka, wielkości współczesnej pięćdziesięcio groszówki. Brak nalotu na monecie, więc to chyba nie miedź, czy mosiądz. Ciężko określić, jak napisałem to moja pierwsza tego typu moneta.
Na drugiej stronie widnieją dwa zera. Podejrzewam, że nominał to 100.
Prośba o jakąkolwiek podpowiedź, nie wiem gdzie szukać info na jej temat.
Znalezione 15 km od Warszawy, na polu, jakieś 20 cm pod ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dziś przeczytałem Twoją odpowiedz i właśnie wróciłem z pola.
Szukałem w tym samym miejscu i znalazłem jeszcze dwie takie, co prawda z innymi napisami, ale po nich widać, że plomby. Mają dziurki do przekładania sznurka.
W tym samym miejscu znalazłem również kopiejki z 1898 i 1906, oraz mnóstwo guzików, na niektórych napis Petersburg. Wnioski: trafiłem na ruskie zagłębie. Dodatkowo zardzewiałych gwoździ parę wiader. Można poznać jakiego rodzaju to plomba? Wojskowa? Pocztowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie