Jump to content

Jaka to moneta?


eksplor327

Recommended Posts

Ma 100 % jest to:
RIC 14v
Marcus Aurelius Denarius. 161 AD. IMP M AVREL ANTONINVS AVG, laureate, cuirassed head right / FEL TEMP TR P XV COS III, Felicitas standing left, holding caduceus and cornucopiae. RSC 196. RIC 14v (bust type)

Z lewej strony osoba trzyma coś przypominającego ogi byka"
Czego nei ma na RIC 13v
Link to comment
Share on other sites

Drogi kolego eksplor327. W starożytnym Rzymie bito monety które nie zawierały daty. Datę określa się w/g katalogów. Katalogi systematyzują monety w/g władców i numerów RIC i nie tylko, ale nie będę się rozpisywał bo Ci pomieszam w głowie. Marcus Aurelius był cesarzem rzymskim od 161 do 180 roku naszej ery, czyli moneta ma w przybliżeniu 1850 lat. Piękność tych monet oraz wiek zasługuje na cenę, jednak o zgrozo ceny są na nie stosunkowo niskie.Jeśli ją znalazłeś to bądź dumny i pokazuj swoim dzieciom i wnukom piękno monet antycznych na przykładzie swojego znaleziska
Link to comment
Share on other sites

..... piękność tych monet oraz wiek .....,bądź dumny i pokazuj swoim dzieciom i wnukom piękno monet antycznych na przykładzie swojego znaleziska "
slawgo - mądre i prawdziwe słowa
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za instruktarz. Jakoś nie zrozumiałem z tym rokiem bo to obecnie moja najstarsza moneta i nie mogłem uwierzyć w to ,że tak stara rzecz może być w tak dobrym stanie. Monetka oczywiście wykopana własnoręcznie niedawno bo wczoraj;)
Pozdrawiam i dzięki;)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information