Jump to content

X-terra 705 tryb Prospecting


kapsel28

Recommended Posts

Witam mam prośbę do użytkowników 705-tki chodzi mi o tryb Prospecting .Posiadam x-terkę 705 od roku ale tego trybu nie używałem wcześniej a dopiero dzisiaj wyskoczyłem w pole po przeczytaniu kilku postów na ten temat. I niestety klapa po jakimś tam dostrojeniu sprzętu zacząłem kopać gwoździe a tego nie chciałem. Czy może mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie jak dostroić i używać tego trybu żeby nie kopać każdego małego złomu. Głównie jestem nastawiony na kolorek drobny ale ostatnio wyskakuję i na militarkę. Czy warto tego trybu używać na drobnicę i czy da się omijać drobny złom. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Prospecting do szukania drobnicy...hmm, ciekawe.
Chcesz omijać gwoździe- trzymaj cewkę 30 centymetrów nad ziemią.To również dobry sposób na szukanie militarki w normalnym trybie dynamicznym- cewka na wysokości kolan i wycinać wszystko poniżej 38.
Na upartego można w prospectingu zrobić iron mask na jakieś 3/4 i wtedy po zbliżeniu cewki do żelaza sygnał będzie się rwał.
Jak już poeksperymentujesz to i tak dasz sobie spokój z prospectingiem, bo to badziew.Pzdr
Link to comment
Share on other sites

Pastuszek, napisał Ci 3/4 (trzy czwarte) a nie 3 lub 4. Ustaw 15 albo max 20 i kop na początek tylko powtarzalny stały sygnał w obie strony, te urywające się w połowie cewki to żelazo. Prospecting to dobry tryb ale na bardzo czyste miejsca.
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za pomoc ale mam jeszcze 2 pytania odnośnie ustawienia do tego trybu. tzn czułość ,sygnał wiodący i resztę ustawień oraz ręczne i automatyczne ustawienie do gruntu. Czytałem że ręczne jest dokładniejsze ja zawsze używam auto , czy ręczne ustawienie polega na tym że podczas pompowania wykrywaczem góra/dół uzyskać jak najmniej dźwięków?? Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Witam.Posiadam Tereske 705 od prawie dwóch lat i powiem szczerze, trybu prospecting używam bardzo rzadko albo wcale.Moje sprawdzone ustawienia to:Żadnej dyskryminacji,tryb all metal,dostrojenie do gruntu auto,czułość na maxa(chyba że są w pobliżu przewody wysokiego napięcia)i kosze każdy sygnał. Jak chce kolorki to sam omijam żelazo.Trochę się trzeba nakopać, ale bez pracy niema kołaczy.Wychodzi wszystko,nawet drobne kolorki wielkości małego paznokcia.Pozdrawiam i Dasz dół.
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze w temacie czułości- Proponuję ustawiać ją kilka numerów poniżej maksymalnie możliwej na danej miejscówce, to zwiększy skuteczność identyfikacji.
Przykład- pole bitwy 19w; czułość 30.Efekt- kule ołowiane są wskazywane w zakresie 26-34.
Ta sama miejscówka, czułość 26.Kule identyfikowane zawsze jako 28.
*
Druga sprawa, ręczne dostrajanie do gruntu-moim zdaniem bezcelowe; różnica niezauważalna.
*
Popieram samulba- prospecting tylko na ultraczyste miejscówki, gdzie każdy sygnał jest cennym fantem.
*
Dziękuję
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information