Skocz do zawartości

Likwidują schron w Szczecinie.


BART30

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sobie zajadam obiad i oglądam TVN24 i co widzę,gość oprowadza dziennikarkę po rewelacyjnie utrzymanym schronie podziemnym(1600m2) z lat osiemdziesiątych dla urzędników miasta.agregaty pomieszczenia itd.....tlenu na tydzień i wszystko czyściutkie pachnące.Tylko utrzymanie kosztuje wojewodę trzydzieści tysięcy rocznie więc schron idzie do likwidacji.
oprowadzający zaznaczył że ma cichą nadzieję że znajdzie się ktoś z pomysłem.
już wynieśli to co lużne.....więc czas ucieka.
Zobaczycie że będziemy jezdzić za Odrę takie schrony na muzea przerobione oglądać jak tak to będzie wyglądało.
30 tauzenów to nie taki kosmos żeby jakieś stowarzyszenie jeszcze nie przyrobiło lekkiej górki dla siebie na biletach.

BART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
zastanawiam się ile jest takich miast w Europie jak Szczecin, posiadających tyle schronów, bunkrów, podziemnych korytarzy. jak dla mnie to niezły potencjał turystyczny, który warto wykorzystać. tylko pewnie naszym włodarzom na myśl o zorganizowaniu takiej atrakcji przychodzi na myśl jedno, zasadnicze pytanie: ale po co?? przecież jest już kilka wielkich centrów turystycznych (handlowych). a żeby największe powstało, poświęcono budynek Herrenkleider –Fabrik Odermark zbudowany w 1912 roku, gdzie po wojnie szyto słynne jeansy ODRA". ehh...
ostatnio kumpela z Warszawy zapytała czy jest w Szczecinie coś militarnego godnego pokazania jej koledze bo będzie tu pierwszy raz a ma jazdę na takie klimaty. chciałem powiedzieć, że mogę z kumplami się przebrać i zrobić potyczkę FJ z Kanadyjczykami, ale pomyślałem że może nie wyczuć tej gorzkiej nuty w moim głosie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie