Skocz do zawartości

1 cent 1872


poldek175

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z siecią...

Dzięki kolego agentAK za spostrzeżenia.

Dwa pytania.
1)Jak wygląda sprawa ważności tej monety w I połowie XX wieku i późniejszym okresie?Obiło mi się o uszy,że raz wypuszczony dolar,nie traci ważności aż do zniszczenia?
2)Czy na przełomie XIX i XX stulecia na terenie Prus istniała możliwość wymiany obcej waluty przez szarego człowieczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa dolar" pochodzi od dawnej srebrnej monety alar". Od 1861 roku można używać każdego kiedykolwiek wyemitowanego znaku pieniężnego w USA. Początkowo wartość dolara oparta była na parytecie złota. Jednak w 1971 roku USA wycofały się z niego. Już dwa lata później Rząd USA całkowicie odszedł od powiązania wartości za złotem - odtąd dolar stał się walutą płynną.
to ad. 1
A ad 2 to nie wiem.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poldek 175 też zalazłem takiego centa z 1882 roku tylko w dużo lepszym stanie. A teza o obozie nie wydaje mi się prawdziwa,ja znalazłem w miejscu gdzie na 100% żadnego obozu nie było.Raczej skłaniałbym się ku temu że pewna grupa ludzi na początku lat 1900 rozczarowana Ameryką powracała do kraju.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie