Skocz do zawartości

Trupi Jad (Kadaweryna)


zdziss15

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam, czy ktoś z forumowiczy miał styczność z trupim jadem i wie jakimi środkami mogę zdezynfekować mieszkanie, nie mogę na ten temat znaleźć żadnej informacji w sieci.
Pozdrawiam.
Napisano
http://test.wipasz.pl/page.php?id=177
http://facet.interia.pl/news/miejsce-zbrodni-tanio-posprzatam,1550670,2639,2 -ciekawy artykuł-wywiad
http://www.kryminalistyka.fr.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=4623
Napisano
http://www.sprzatanie-zales.pl/sprzatanie_po_smierci.html
Może skontaktuj się z nimi? Albo popytaj w zakładach pogrzebowych lub techników kryminalistycznych.
Napisano
Tak, ciekawe artykuły, już wcześniej je przewertowałem.
Firma sprzątająca odpada, planuje to zrobić samodzielnie dostępnymi środkami, przydały by się nazwy środków czyszczących.Z tym domem pogrzebowym to niezły pomysł.
Napisano
Szperając po stronach anglojęzycznych, znalazłem sposób podany przez jednego z forumowiczów.
Powierzchnię szorować nadtlenkiem wodoru (pewnie chodzi o wybielacze tzw. „wybielacze na bazie aktywnego tlenu” lub bardziej żrący perhydrol) a następnie po wyschnięciu posypać powierzchnię sodą oczyszczoną. Po około 2 godzinach powierzchnię odkurzyć i wymyć zwykłym detergentem.
Napisano
Ze strony weterynarii w US...
Powierzchnie należy przemyć wodą i środkiem dezynfekującym. Środek czyszczący np. fosforanu trisodu lub węglanu sodu rozpuszczony w ciepłej wodzie ułatwia czyszczenie. Wszystkie ślady środka czyszczącego należy spłukać czystą wodą.
Środki dezynfekujące zalecane do powszechnego stosowania na powierzchniach wolnych to są: podchloryn sodu lub wapnia (1.200 ppm chloru), jod, fenol i czwartorzędowe związki amoniowe. Nowsze środki dezynfekujące używają kombinacji produktów (np. czwartorzędowy amoniak i aldehyd glutarowy) w celu zwiększenia skuteczności. Informacje na temat środków dezynfekcyjnych dla specyficznych czynników chorobotwórczych zwierząt można uzyskać w sanepidzie.
I tam bym pytał...
Napisano
Generalnie to tak:
- z podłogi usunąć jak napisał warrior65 wszelkie elementy jak panele, deska warstwowa typu Barlinek
- powierzchnie ścian i podłóg umyć środkiem na bazie nadtlenku wodoru i sody spożywczej (taki koktajl)
- elementy takie jak stoły fotele itp wymyć, wyprać lub oczyścić w sposób odpowiedni do powierzchni
- pomieszczenie wietrzyć do pozbycia się zapachu
- do usunięcia zapachu zgniłego mięsa można zastosować środki dostępne na rynku np OdorXit który wchodzi w reakcję z białkiem i usuwa zapach a nie maskuje
Napisano
Z mieszkania wywaliłem wszystko co mogło nasiąknąć smrodem; firanki, dywany, fotele, meble, łóżka. Na podłodze były płytki pcv, także już zerwane. Zakupiłem środek którego używa się w placówkach zdrowia na bazie chloru jak myślicie zadziała ?
Napisano
Jak najbardziej. Chlor jest bakteriobójczy. Powinno pomóc. Tylko pomimo odkażenia pomieszczenia może pozostać niemiły zapach. Ale na to już pomoże tylko wietrzenie...
Napisano
Praktycznie tylko w USA ale czasem pojawia się na eBayu.
Generalnie jest to środek z dużą zawartością CLO2 czyli dwutlenku chloru, więc podejrzewam że coś takiego właśnie ty zakupiłeś...
Napisano
Dwutlenek chloru (ClO2) należy do najbardziej efektywnych biocydów jest silnym utleniaczem o bardzo silnych właściwościach bakteriobójczych, wirusobójczych i grzybobójczych. Skuteczny jest przy zapobieganiu rozwojowi i usuwaniu wielu populacji grzybów, bakterii, wirusów i Cyanobacterii w zależności od częstotliwości i czasu podawania. Jego podstawowa reakcja chemiczna to utlenianie, przeciwnie do reakcji chlorowania, jak to ma miejsce w przypadku podchlorynu.
Wysoka aktywność utleniająca (możliwość przyjęcia pięciu elektronów) i charakter rodnikowy dwutlenku chloru stwarzają mu doskonałe własności antybakteryjne w szerokim zakresie pH. Brak wrażliwości na pH środowiska oraz selektywność działania pozwala zapewnić długotrwałe działanie. Dwutlenek chloru wymaga znacznie krótszego czasu dezynfekcji niż konwencjonalne biocydy, przy stężeniach tak niskich jak 0,1 ppm jest już skuteczny. Zaletą dwutlenku chloru to nie reagowanie z związkami organicznymi.
Jest mało fitotoksyczny, nietrwały, stosunkowo bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Nie jest to środek o działaniach leczniczych, więc nie może być za taki uważany.
Coraz częściej używany do dezynfekcji wody pitnej dla ludzi i zwierząt wypierając tym samym chlor, który jest odpowiedzialny za tworzenie w wodzie substancji rakotwórczych tzw. THM-ów.
Napisano
Jak długo leżał, to tynki też mogły prześmierdnąć"- a wtedy już tylko zerwanie.
PZdr
Ps. Do każdego smrodu da się przyzwyczaić:)
Napisano
jesli tynki przeszly zapachem i podloga to pozostaje tylko zrywanie Pracuje w nieruchomosciach i juz nie raz spoykalem sie z takimi przypadkami Czasami wlascicieli mieszkanie zeby je sprzedac wylewa mieszkanie bielinka + zapach do ciasta )))) na jakis czas pomaga Jesli delikwent nie rozjechal sie Sanepid powinien sie tym zajac alle trudna sprawa

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie