Skocz do zawartości

Srebrne monety


thomasde

Rekomendowane odpowiedzi

To co Ty widzisz na oryginale my nie widzimy na zdjęciu. Wybierz z tych ośmiu jedną (najlepiej zachowaną) i zrób jej fotki. Zastosuj ciemne tło a pod monetę coś połóż .....tak ok 10 mm nad tłem. Myślę, że wyjdzie bardziej czytelna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, aparat złapał ostrość na tle. Zrób fotkę monety w naturalnym oświetleniu dziennym i na ciemnym (czarnym lub podobnym) jednolitym tle. Jeżeli uznasz że za słabo doświetlona to spróbuj z fleszem tylko nie centralnie na monetę a pod delikatnym kątem. Powinno pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj poświęciłem czasu na te monety....fiu fiu. Nie znalazłem niestety. Dobrze by było wiedzieć skąd pochodzą. Myślę, że nie są ani Polskie", ani Czeskie", ani Niemieckie" wliczając wszelkie księstwa na tych terenach.
Przypuszczam, że to monety z tzw. prywatnego bicia.
Przydały by się lepsze fotki. Wspominałem Ci, że dobrze umieścić monetę ok 1 cm nad tłem....wtedy ostrzy się moneta a tło odchodzi. Tło powinno być jednolite i ciemne. Do dobrych zdjęć potrzebne jest dobre oświetlenie....najlepiej dzienne....np: na parapecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro przy dziennym świetle spróbuję jeszcze raz zrobić zdjęcie. Jak będę w pracy pogadam z kolegą skąd, je ma może coś więcej się dowiem, ale dopiero po jutrze będę w stanie coś nowego napisać. Puki co dzięki slawgo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie