Skocz do zawartości

solfernus czy proxima


gumis1234

Rekomendowane odpowiedzi

1.Rutus ma solidniejsza konstrukcje mechaniczną + dla Rutusa
2.Solfernus jest zdecydowanie lżejszy + dla Penelektornika
3.Cenowo na chwilę obecną różnica 250zł (po zakończeni promocji na proximę Rutus jest droższy).+ dla Penelektronika
4.Zasięgowo z moich doświadczeń są porównywalne to remis
5.gwarancja: 24 miesiące Rutus , 24 miesiące PenElektronik z tym że na sondę tylko 6 miesięcy :( ale za to można przedłużyć gwarancje nawet do 4 lat pod warunkiem wykonywania rocznych odpłatnych przeglądów.
Proxima jest na rynku już od kilku lat w 4 wersjach ,a Solfernus dopiero od 2011 roku .
Wiadomo że o Rutusie będzie więcej opinii z uwagi na jego większą popularność , Pen dopiero zdobywa sobie sympatyków modelem Solfernus.
Jak zwykle w takich wypadkach ostateczna decyzja zawsze należy do kupującego niezależnie od porad innych użytkowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak ja bym brał Proxe chociażby z powodu bezproblemowego serwisu w razie czego i większej liczby użytkowników, których można zapytać, poradzić się jeśli sami nie dajemy rady. Zawsze ktoś coś podpowie. W razie czego w przypadku sprzedaży będzie bardzo mała (lub żadna) strata kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem proxe i posiadam Solfa mogę przytoczyć kilka słów do rozmowy:

solfernus
- co do serwisu super
- jeśli chodziłeś z czymś lekkim to będziesz przesiadka będzie miła
- lepsza praca na DD
- nawiązanie nici porozumienia operator-sprzęt" daje 4 wypady max
- zasilanie 2x paluszki oj starczają na bardzo długo
- dużo by opisywać ale spowrotem na Proxime to bym raczej odpuścił

proxima
- z serwisu przez sezon nie korzystałem
- ... z lekkiego na proxe będzie ból ramienia oj będzie
- zasięg porównywalny cc
- ustawienia pod siebie zajmią może ze 2 wypady
- zawsze mieć naładowane baty ewentualnie 2 zestaw
- i bardzo denerwują chybotające się łączenia


Do proxi masz wsparcie z każdej strony jest pełno użytkowników, a do solfernusa w zasadzie jesteś zdany na siebie bo jak rozmawiałem z Mistrzem to troche sprzętu poszło na rynek lecz operatorzy niechętnie się chwalą co i jak ustawić.

Jest nas wielu, ale tak jak by był tylko jeden"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solfernus to może być fajny sprzęt ale w/g mnie producent dał troche ciała nie dając nam go poznać
bo informacje są o nim znikome a o zasięgach wiemy tyle co z filmiku na youtubie gdzie moneta jest wrzucana do dołka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Witam
Mam solfernusa ponad 2 lata a dlaczego nie udzielam się na forum?bo po każdym poście w którym przedstawiałem wyższość tego wykrywacza nad innymikultowymi" sprzętami zawsze znalazła się grupa kolegów"którzy za wszelką cenę swoimi opiniami próbują zdyskredytować ten wykrywacz(może mają w tym jakiś cel?).Po takim okresie użytkowania mogę z czystym sumieniem powiedzieć że nie żałuję swojej decyzji dotyczącej wyboru wykrywacza a co do dyiematu proxa czy solfernus? no cóż zasięgi mają zbliżone,na pewno solfer jest lżejszy i mniej męczący,zasilanie to 2 ogniwa R6,nie wiem jak jest z serwisem Rutusa ale u p.Wiesława super i tyle z mojej strony a decyzje z czym ruszysz w teren musisz podjąć sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie