Jump to content

Film Warszawa 1935"


HURRICANE

Recommended Posts

Warszawa 1935 3D, czyli jak profesjonalnie promować miasto

Szykuje się nowy kinowy przebój. Po raz pierwszy na świecie. Po raz pierwszy w historii. Odbudowana stolica Polski" - tak swój nowy projekt reklamuje studio Newborn. Ma się czym chwalić, bo stworzyło pełną animację 3D Warszawy z ... 1935 roku.

Już w 2012 roku do kin ma trafić film Warszawa 1935". Będzie to cyfrowa rekonstrukcja miasta z wykorzystaniem techniki 3D. Przez trzy lata graficy przygotowywali wirtualną stolicę wykorzystując dokumenty archiwalne. Produkcję konsultowali też varsavianiści. Przedstawiamy Wam Warszawę, jakiej nie znacie! Pierwszy raz po 66 latach! W całym architektonicznym przepychu przedwojennej metropolii! Pieczołowicie zrekonstruowaną w technologii 3D! Zobaczcie miasto, którym przed wojną zachwycała się cała Europa, określając je mianem Paryża Północy!" - piszą twórcy na swojej stronie►

Projekt odbudowy Warszawy w technologii 3D jest dziełem studia Newborn Sp. z o.o. animacja i vfx z warszawskiej Pragi, którego założycielem jest Tomasz Gomoła i Ernest Rogalski. Współfinansował go Polski Instytut Sztuki Filmowej. Pomysł pochodzi od Tomasza Gomoły, który także zajął się scenariuszem i reżyserią.

Dotychczas cyfrowej rekonstrukcji miasta w trójwymiarze podjęło się studio Plastige Image. Także zrekonstruowało ono Warszawę, ale 10 lat starszą. Miasto ruin" przedstawia stolicę z 1945 roku, zniszczoną już po upadku Powstania Warszawskiego. Pełny film można oglądać podczas wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Źródło:
http://spoleczenstwo.newsweek.pl/warszawa-1935-3d--czyli-jak-profesjonalnie-promowac-miasto,85453,1,1.html
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information