Jump to content

Jeńcy wojenni

czarekg1

Recommended Posts

Mam uprzejme pytanie dot. jeńców wojennych : czy Amerykanie w 1944 roku wywozili wziętych do niewoli żołnierzy Wehrmachtu do obozów jenieckich w USA ? Oczywiście nie wszystkich, ale jakies wieksze grupy ? Np. do Fort du Pont. Pozdrawiam uprzejmie.

Dzięki ! Przechwyciłem taki list : From - Obergefreiter Bernhard Pieper Gef.Nr.88998 Company 8, prisoner of War Camp Fort Du Pont/ G.P.o. Box 20 New York. USA adresowany do rodziny w Wannsee, Berlin z 15.08 1944, cenzurowany przez US CENSOR i opieczętowany przez OKW ( osobna naklejka z glapą i napisem geoffnet ) i aż oczom nie wierzyłem !

No to będzie pewnie problem niestety. Kolega Nadwojciech podał powyżej te linki do listy amerykańskich obozów jenieckich no ale oczywiście są to tylko nazwy i lokalizacje owych obozów. Natomiast listy jeńców...? Może w archiwach amerykańskich, a już na pewno niemieckich. Wiem, że to banalne spostrzeżenie, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi. W tym liście, którym ja dysponuję jest taka ciekawostka, że jest on pisany ( odręcznie oczywiście )na swoistym, przygotowanym do korespondencji formularzu " zawierającym wydrukowane w czterech językach pozycje - np. adres ( po angielsku,włosku ,niemiecku i japońsku ). Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information