schwarzendorf Napisano 23 Wrzesień 2011 Autor Napisano 23 Wrzesień 2011 Witam!Chciał bym was zapytać o techniki poszukiwania militariów za pomocą w/w wykrywacza. Wiem,że to typowy monetkowiec ale jak mus to mus. Mam okazje eksplorować okop z okresu II wojny i chciał bym zapytać o porady. Wykrywacz posiada tryby All metal więc przynajmniej teoretycznie można nim poszukiwać militaria. O odpowiedzi proszę przede wszystkim użytkowników tego wykrywacza.Proszę także o w miarę rzetelne odpowiedzi na poniższe pytania:1. Jak rozróżniać duży złom od leżącego niewiele pod powierzchnią malutkiego przedmiotu żelaznego ( pin point, częstotliwość dźwięku)?2. Jak radzić sobie z korzeniami podczas kopania (siekiery nosić nie zamierzam z wiadomych powodów)?3. Jakie sygnały emituje delta w przypadku, gdy np. pod cewką znajduje się bagnet lub hełm? Są to czyste sygnały na żelazo czy przeskakuje na kolor? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje!
Krychus Napisano 23 Wrzesień 2011 Napisano 23 Wrzesień 2011 1. Jak rozróżniać duży złom od leżącego niewiele pod powierzchnią malutkiego przedmiotu żelaznego ( pin point, częstotliwość dźwięku)?"Aby dokładnie zobrazować wielkość celu na pinpoincie trzeba pamiętać, aby wciskać go nie nad sygnałem (zawężanie), a daleko od sygnału. Przy zawężaniu może okazać się, że centrum złomu wielkości ogniwa gąsienicy jest na takiej powierzchni, jak np. 5 Mark kilka cm pod ziemią.Najgorszym z odczytów (oszukany) będzie wtedy, gdy cel będzie możliwie (wielkościowo) bliski różnicy średnic cewki N-O (dla 8 Delty to 13 cm, bo 20 - ok. 7 cm), a obiekt będzie zalegał na głębokości większej, jak średnica cewki nadawczej. Wtedy namierzanie pinpointem przyniesie efekty takie, jak wymienione wyżej. Ogólnie namierzanie "wielkościowe sprawdza się tylko w przypadku, kiedy to obiekt znajduje się blisko cewki (oczywiście jeśli mówimy o standardowej 8").Wysokość dźwięku nie ma z tym nic wspólnego, gdyż będzie taka sama dla dużej ilości srebra, puszki po konserwie jak do np. kanistra. 3. Jakie sygnały emituje delta w przypadku, gdy np. pod cewką znajduje się bagnet lub hełm? Są to czyste sygnały na żelazo czy przeskakuje na kolor?"Trzeba iść bardzo powoli. Delta jakoś tak urywa te sygnały od żelaza (na dynamiku) natomiast all metalu przy bardzo szybkim machaniu możemy nie obudzić :-D Nie są to czyste sygnały na żelazo, tylko takie dławione" (dla dużych obiektów, blisko), raz na żelazo, raz na kolor, raz w ogóle cisza. Jeśli obiekt będzie w miarę daleko do cewki sygnał będzie czysty, możliwe, że dojdzie nawet do segmentu ZINC :-)Pozdrawiam.K.
małrer Napisano 24 Wrzesień 2011 Napisano 24 Wrzesień 2011 dodam jeszcze że delta ma coś w rodzaju statyka psełdo program A1 nadający się właśnie na przeszukiwanie wymienionych okopów zdrów;)
macbaton Napisano 24 Wrzesień 2011 Napisano 24 Wrzesień 2011 Myślę, że nie jest tak łatwo odpowiedzieć na te pytania.Najlepiej jest wybrać się w pole kilka razy i samemu doświadczyć pomyłem przy wykopywaniu. Bardzo często chodzę w ramach relaksu na stary poligon pruski w Bydgoszczy, bo tam zawszę coś" wyciągnę. Nie ma problemu z militarką, bo jak pojawi się sygnał to trudno go zgubić. Potem dochodzi precyzyjne namierzanie pinpointem i już. Jeżeli sygnał wskazuje kilka rodzajów metali, to z reguły są to śmieci. Delta naprawdę jest precyzyjna i bardzo łatwa w obsłudze, trzeba tylko z nią trochę spędzić czasu i tyle. Powodzenia!
schwarzendorf Napisano 24 Wrzesień 2011 Autor Napisano 24 Wrzesień 2011 Dziękuje, za rzeczowe informacje koledzy. Mam jeszcze parę pytań:1. Czy delta jest wodoodporna ( chodzi o korzystanie w deszczu)?2. Czy stosujecie jakieś osłony sondy bądź elektroniki i czy są one potrzebne do tego wykrywacza?
dominislaw93 Napisano 24 Wrzesień 2011 Napisano 24 Wrzesień 2011 witam teoretycznie elektronika delty jest w jakiejs czesci wodoodporna, ale jak by byl jakis pokrowiec to by bylo nawet lepiej dla sprzetu
macbaton Napisano 25 Wrzesień 2011 Napisano 25 Wrzesień 2011 cewka jest wodoszczelna, a co do obudowy to raczej szkoda się o tym osobiście przekonywać. Zdarzało mi się, że szukałem jak zaczynało padać nic złego się nie stało. Obudowa jest tak skonstruowana, że przedni panel składa się z jednego kawałka, który przylega idealnie zakrywając wszystkie wnętrzności. Myśle, że jest wodoodporna i tyle. Kolega Krychus zrobił na własną rękę obudowę - link: http://odkrywca.pl/delta-4000-czy-fisher-f2-warto-,692514.html#692514
dominislaw93 Napisano 25 Wrzesień 2011 Napisano 25 Wrzesień 2011 Ja osobiście używam pokrowca własnej roboty i spisuje się super
macbaton Napisano 26 Wrzesień 2011 Napisano 26 Wrzesień 2011 A co z poceniem" się pod folią? Czy nie wpłynie to ujemnie na stan elektroniki?
dominislaw93 Napisano 26 Wrzesień 2011 Napisano 26 Wrzesień 2011 Nic się nie poci wszystko jest ok. materiał jest dość przewiewny
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.