Skocz do zawartości

Zakon Krzyżacki


groszek37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
poszukuję książek historycznych, dokumentalnych na temat Zakonu. Interesuje mnie nie tylko rozwój gospodarczy, ale również jego struktura wewnętrzna, osadnictwo, dorobek, a w szczególności jakieś ciekawostki, nieznane fakty, życie codzienne. Jednym słowem wszystko co tyczy się Zakonu Krzyżackiego i oczywiście jest prawdziwe, żadne powieści fantastyczne, czy inna fikcja nie wchodzą w grę.
Co polecacie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
A oto kilka pozycji, które wyszperałem. Niestety większość dostępna tylko w bibliotekach lub antykwariatach:

- Boockmann Helmut: Zakon Krzyżacki:12 rozdziałów jego historii. Volumin 1998
- Samsonowicz Henryk: Krzyżacy. Agencja Omnipress 1988
- Urban William: Krzyżacy: historia działań militarnych. KiW 2007
- Militzer Klaus: Historia Zakonu Krzyżackiego. Wyd.WAM 2007
- Sypek Robert:Zamki i obiekty warowne Państwa Krzyżackiego.Ag.Wyd.CB 2000 (przewodnik turystyczny)
- Śliwiński Błażej(red.):Mieszczanie, wasale, zakonnicy. Muzeum Zamkowe w Malborku 2004
- Górski Karol:Studia i szkice z dziejów państwa krzyżackiego. Wyd. Pojezierze 1986
- Doma Maciej: Bracia zakonu krzyżackiego w Prusach w l.1228-1309.Wyd.Poznańskie 2004
- Biskup Marian: Wojny Polski z Zakonem Krzyżackim(1308-1521).Wyd.Mapess 1993
- Kowalska Zofia:Krzyżacy w innym świetle.Biblios 1997
- Arnold Udo: Zakon Krzyżacki-z Ziemi Świętej nad Bałtyk. Wyd.UMK 1996

Ufff...
Może coś się koledze przyda. Aha, przy tytułach zachowałem oryginalną pisownię i dlatego zakon jest pisany raz z małej a raz z dużej litery.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie