Skocz do zawartości

Wojenne tajemnice Dolnego Śląska" - Robert Primke, Maciej Szczerepa


wzllubin

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie, choć krótki opis kilku walk się tam znajduje jednak bardzo mizerny to raczej książka dla osób które totalnie nic o walkach nie wiedzą, jest strasznie słaba jeśli chodzi o twoje zapytania ale najlepiej sam ocenisz myślę że najpierw ją przejrzyj w księgarni. Moim zdaniem nie warta zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz literaturę tylko w języku polskim czy także literaturę obcojęzyczną.
Proponuje zacząć od książki H. Alhfen -Bitwa o Śląsk 1944/45 jest to wydanie polskie niemieckiej Der Kampf um Schlesien 1944/45 niestety wersja polska posiada słabe mapki, niemiecka miała je lepsze. Jak coś mam niemiecką w PDF jednakże nie pamiętam czy są tam mapki musiał bym zerknąć. Ryszard Majewski - Dolny Śląsk 1945 wyzwolenie". Wrocław 1981, w niej są mapki ale niestety niedokładne ale zawsze coś. Dodatkowo Bolesław Dolata Dolny Śląsk 1945 było kilka tego wydań wszystkie powyższe można kupić dość tanio na aukcjach internetowych czy antykwariatach no poza niemieckim wydaniem ale i je można kupić za 30 zł jak się dobrze poszuka. Po za tym są jeszcze monografie poszczególnych dywizji i pułków jak i wspomnienia żołnierzy, których jest coś koło 200-300 książek. Jednakże są to książki w językach niemieckim i rosyjskim jedynie dwie wyszły po polsku historia 20 Dywizji Grenadierów SS Estland -Michaelisa oraz Historia 31 Dywizji SS -Rudolf Pencz. Swego czasu kupiłem je w wersji oryginalnej, skąd miałem wiedzieć że wyjdzie po polsku jednakże nie są to aż tak dobre książki,jednakże to tyczy się mnie inni są zachwyceni wiec mimo wszystko polecam. Tak więc literatury jest od groma tylko nie w języku polskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześlij mi na priva swój adres to ci podeślę książkę. Jeszcze możesz zerknąć książkę Rolf Hinze - Aż do gorzkiego końca. Jest to polskie wydanie niemieckiej pozycji z lat 70, sporo mapek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Książka Wojenne tajemnice Dolnego Slaska mapek nie ma. To raczej taka książeczka dla osób, które chcą odwiedzić DŚ i poczytać wcześniej coś o jego historii. No i nie ma w niej na szczęście tylko okresu II wojny światowej. Książka nie jest porywająca, ale warta przeczytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie