Skocz do zawartości

Prosba o pomoc - link do wspomnień partzanta 27 WDP AK


cartman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam do wszystkich wielką prośbę o pomoc!!!
Swego czasu na forum ,,Odkrywcy'' znalazłem link do wspomnień partzanta 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Niestety nie zapisałem go sobie w ulubionych i lionk przepadł, a wspomnienia były b.ciekawe. Wspomnienia były podzielone na dość krótkie rozdziały.
Przypomniam sobie niektóre fragmenty:
- przybycie autora do oddziału, gdy jeden z kolegów w barankowej czpce i ze zdobycznym naganem przypomina mu ,,banderowskiego sotnyka'',
- wziecie do niewoli banderowskich oficerów, którzy saniami wyprzedzali polską kolumnę, przekonani, że jest to kolumna UPA, wzieci do niewoli jeńcy potem popełnili samobójstwo przy pomocy ukrytej brzytwy,
-sytuacja, gdy autor z grupą kolegów odłączył się od oddziału i natrafili na przebranych za partyzantów radzieckich banderowców z bronią gotową do strzału, uratowali się dzięki przytomności umysłu jednego z nich, który powiedział, ze są przednią strażą, a z lasu wychodzi już cały oddział,
-sytuacja, gdy na postoju w lasach autor musiał boso uczestniczyc w mustrze. Głośno wyraził z tego niezadowolenie podczas przeglądu i musztry wstrzymano. Bosego żołnierza we wspomnieniach określano jako ,,sarenkę''.
Teraz wielka prośba: jeżeli ktokolwiek dysponuje linkiem do tych wspomnień, niech go prześle!!!
Z góry srdecznie dziękuję za pomoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie