Jump to content

Hełm niemiecki M-42 , farba


hit00r

Recommended Posts

Witam mam taką pośbę do znawców tematu bo ja niestety nie znam sie na tym zbyt dobrze :(
Po nabyciu hełmu otrzymałem informację że farba na nim jest nie orgyinalna a pod nią jest warsta oryginalnej farby WH.
Więc używając rospuszczalnika uniwersalnego i szmatki zaczałem trzeć by usunąć pierwszą warstwę czarnej farby która wyglądała jak by ją ktoś sprayem prysnął. Pod tym ukazała sie farba zielona o chropowatej strukturze ale pod tą zieloną jeszcze jedna warsta farby czarnej ale gładkiej.
Mam pytanie czy Niemcy używali jakichś podkładów maskujących by kolor był np ciemniejszy czy coś takiego bo dzwon nie był rozbierany od wojny w środku tez są takie prześwity czarnej farby podkładowej. Ta zielona farba w miejscach gdzie mocno sie starałem ją uwidocznić zrobiła się jaśniejsza i gładsza niż ta gdzie robiłem to mniej i tam tez jest chropowata. Pytam bo chcę uzyskać odpowiedź na pytanie czy moze czegoś nie spaprałem :(
Co do tego oznaczenia formacji to już takie było choć słabo widoczne i na żywo prezentuje się troche inaczej nie jest aż tak jasne jak tutaj bo tu wygląda jak wyblakłe.
Bardzo dziękuję za jakieś informacje i pozdrawiam! jak bedzie taka potrzeba to dodam inne zdjecia przy innym oświetleniu bo to tutaj hełm jeszcze był lekko przesmarowany oliwką.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information