Jump to content

Air Fair 2010 z muzeum PMW


Recommended Posts

Samoloty, których nie można dotknąć na co dzień, i zabytkowe pojazdy z czasów II wojny światowej – takie atrakcje przygotowało Pomorskie Muzeum Wojskowe dla wszystkich, którzy w najbliższą sobotę pojawią się w bydgoskich Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2.

Pomorskie Muzeum Wojskowe w Bydgoszczy kolejny raz wesprze swoimi eksponatami targi Air Fair – Wszystko dla lotnictwa”, które organizują Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2. Zapraszamy miłośników i amatorów lotnictwa do przyjrzenia się z bliska samolotom będącym na wyposażeniu Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Lądowych.

Wystawa będzie okazją do dotknięcia wojskowych samolotów, m.in. Miga 29, Su-22, Su-7, Jaka -12 i TS-8 Bies. W WZL 2 pojawia się także śmigłowce W-3 Sokół i Mi-24. Nie zabraknie samolotów cywilnych - Cirrusa, Cessny, Sonexa i Zodiaca.

Targi to nie tylko samoloty. PMW kolejny raz pokaże publicznie swoje zabytkowe, unikalne w skali kraju pojazdy z czasów II wojny światowej. Będzie można się przyjrzeć na przykład amerykańskiemu transporterowi opancerzonemu M 3 - popularnemu halftrackowi .

Wiele atrakcji czeka na najmłodszych, którzy będą mogli poznać sprzęt używany przez policję, straż graniczna i armię. W WZL pojawi się m.in. transporter opancerzony Rosomak .

Impreza odbędzie się w sobotę, 22 maja 2010 w godz. 10:00 – 17:00. Zakład przy ulicy Szubińskiej 107 w Bydgoszczy udostępni swoje zamknięte dla zwyczajnych ludzi tereny – już choćby z tego powodu warto tam być.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information