skoti121 Napisano 17 Maj 2010 Autor Napisano 17 Maj 2010 Garrett GTP 1350 -jakie macie zdanie o nim ?
Cpt.Nemo Napisano 17 Maj 2010 Napisano 17 Maj 2010 Ja mam go dopiero kilka miesiecy i to takich kiedy nie bardzo bylo czas z nim polazic. Na razie zdanie bardzo pozytywne, cos tam wyciagnalem i mi sie podoba, rozumienie tonow musze nieco dopracowac, bo tam gdzie z ACE wiedzialem wszystko tu wiem niewiele, ale to z czasem przyjdzie.Bawi mi sie ta wykrywka wygodnie, na ciezar nie narzekam wywazenie mi pasuje, cieszy mnie regulacja glosnosci, podswietlenie skali i okreslanie rozmiaru. Za kilka tygodni byc moze powiem wiecej ( jesli lac przestanie )
Eastlegion Napisano 17 Maj 2010 Napisano 17 Maj 2010 Witam.Mój kolega miał tego Garrett'a, więc siłą rzeczy też biegałem z nim trochę. Trafiały się nawet jakieś moniaki, ale zawsze na małych głębokościach, co nieco zastanawiało. Poza tym sprawiał wrażenie porządnego sprzętu. W miarę ergonomiczny, nie za ciężki. Dodatkowo słynny Belltone cieszył ucho. Wszystko było pięknie aż do momentu, gdy trafiłem PROximą 3 kopiejki na głębokości dwudziestu kilku centymetrów. Z ciekawości sprawdziliśmy jak Garrett będzie widział ową monetą. Niestety on jej nie widział wcale. Nawet w odkopanym dołku (Sic!)... Na drugi dzień Garrett GTP 1350 wylądował na znanym portalu aukcyjnym.Pozdrawiam.
firedancer Napisano 24 Marzec 2011 Napisano 24 Marzec 2011 WitamŚmigam rok czasu z gtp. Jest to kolejna wykrywka po solarce....bije rutusy na głowę identyfikacją znaleziska - mniej się człowiek nakopie. Niestety - jest płytsza od rutusa ale.....zrobiłem małą próbę z klamerką ..... przy czułości na ok 50% klamrę łapało z ok 30cm....wynik niezbyt lecz zwiększenie czułości do 80% - efekt- 52 cm..... solarka łapała klamrę z 45 - więc nie jest może aż tak źle -
Cpt.Nemo Napisano 24 Marzec 2011 Napisano 24 Marzec 2011 Ja w dalszym ciagu chodze z GTP-1350 i coraz bardziej mi sie podoba :) Warto go potestowac z cewka DD 10x14, ktora czasami do niego zakladam. Z taka cewka jest mocarny :)Ostatnio testujmy go z kolega ktory zakupil Fishera F75Oczywiscie F75 /1,6 kilograma/ troche lzejszy, chocby dla tego ze zasilany czterema paluszkami, a nie osmioma jak GTP-1350 /1,9 kilograma/. Sprawdzamy kazde znalezisko obwachujac je, przed kopaniem, obydwoma wykrywkami. Wyniki sa nastepujace ( jak dotychczas po kilku wspolnych wyjazdach )Na cewce 7x10 PROformance GTP-1350 nie widzial jednej monetki, ktora wyraznie wskazywal F75 /sonda BiAxial 11/ i to nawet nie byla ona jakos bardzo gleboko. Natomiast na cewce DD 10x14 /wielkiej i nie najlzejszej :)/ GTP-1350 widzi to samo co F75. A sprawdzamy rozniste sygnaly, jak juz pisałem, jeszcze przed wykopaniem. Niewatpliwa przewaga F75 jest tryb statyczny ktory w GTP-1350 zastepuje troszkę tryb ZERO. Generalnie w polu i monetkach kompleksow nie ma.Warto tez podkreslic ze obecnie w Vikingu GTP-1350 kosztuje 2299zl. a F75 - 3999zl. to jest 1700zl roznicyCewka DD 10x14 - 669zł. W dalszym ciagu zestaw GTP-1350 z dodatkowa cewka DD jest o tysiac złotych tańszy od F75 z jedną cewką, a wyniki na polach osiagaja podobne. Dzieki statykowi F75 moze byc lepszy na wysokie trawy i oczywiscie na militarke, ta jednak generalnie lezy poza moim zakresem zainteresowan. W F75 wygodniejszy jest cyfrowy sposob dyskryminacji przedmiotu, ale GTP-1350 tez zle nie rozpoznaje choc sila rzeczy dwudziestoczteropunktowy wskaznik jest troche mniej precyzyjny od 99-punktowego.Oczywiscie mozna tez brac pod rozwage roznice w wadze, ale nie jest ona jakos ekstremalna :)Oba maja regulację głośności i oba mają podświetlane ekrany, w F75 podświetlanie jest włączone na stałe. Nadmienię, że dla mnie podświetlanie i regulacja głośności sa bardzo ważne i istotne przy wyborze wykrywki.Reasumując myślę, że po prostu GTP-1350 jest malo znaym i niedocenianym sprzetem w Polsce. Wielu ludzi przeskakiwalo z ACE natychmiast na GTI-2500 pomijajac GTP-1350 stad tak mala i niekompletna wiedza o nim.
Eastlegion Napisano 24 Marzec 2011 Napisano 24 Marzec 2011 ije rutusy na głowę identyfikacją znaleziska" - nie powiedziałbym. Kapsel rozpoznaję w niemalże każdym przypadku.Słabą stroną Garrett'a jest jeszcze ten nieszczęsny zasobnik na baterie. Wypada i irytuje.Pozdro.
Cpt.Nemo Napisano 24 Marzec 2011 Napisano 24 Marzec 2011 Słabą stroną Garrett'a jest jeszcze ten nieszczęsny zasobnik na baterie. Wypada i irytuje."He, he :) To jego mocna strona, latwo naprawialna. Po pierwsze te wkladane pojemniczki na baterie kupujesz w sklepie z towarami elektrycznymi za okolo 3zł sztuka i w podroz zabierasz zapasowe juz nabite", wymiana trwa sekunde :)A ten zielony pojemniczek na baterie, odlaczasz od urzadzenia i powierzchnie ktore o siebie trą przy zakladaniu, to takie wybranie" w ktorym idzie przewód i scianke na mocowaniu ktora potem wchodzi w to wybranie nalezy pomazac, najlepiej w poprzeczne paseczki, szybkoschnacym klejem np. SOS Pattex czy jakims podobnym.Nie zamykać do kompletnego wyschnięcia. Po wyschnieciu powraca i to na dlugo zdolnosc doskonalego zamykania i zasobnik juz nie predko bedzie chcial spadać :)Ot taka prosta czynnosc a znakomicie przywraca funkcjonalnosć.PS.Kapsel zazwyczaj tez rozpoznaje bez problemu.
Eastlegion Napisano 24 Marzec 2011 Napisano 24 Marzec 2011 To jego mocna strona, latwo naprawialna" - niezła mocna strona, którą trzeba naprawiać ;-P
Cpt.Nemo Napisano 24 Marzec 2011 Napisano 24 Marzec 2011 :)Prawie wszystko co pracuje mechanicznie i opiera sie na tarciu trzeba kiedys naprawiac jak hamulce w samochodzie :)Mocna strona jest to, ze w naszym przypadku naprawa jest dziecinnie prosta i bajecznie tania :)
Eastlegion Napisano 25 Marzec 2011 Napisano 25 Marzec 2011 Niby tak. Eksploatacja niesie za sobą zużywanie się części, podzespołów etc, to oczywiste.Ja jednak wolę sprzęt, w którym obsługa techniczna sprowadza się jedynie do wymiany baterii.Kwestia zasobnika sama w sobie nie jest może zła, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia, a to z kolei rzutuje na ocenę detektora i jego utylitarność.Zdrów!
Cpt.Nemo Napisano 25 Marzec 2011 Napisano 25 Marzec 2011 Ja uzywam ponad rok i nie moge potwierdzic Twoich slow. W moim przypadku konstrukcja zasobnika nie przedstawia wiele do zyczenia, jak sie z czasem poluzowalo mocowanie naprawilem prostym sposobem i jak na razie rok spokoju, czyli nie moge pisac o tym iż wykonanie pozostawia wiele do zyczenia" W porownaniu do zasobnikow innych firm, ktore potrafia sie zacinac, nie daje sie z nich wydobyc niektorych typow baterii czy akumulatorow itp. Garrett dal zupelnie przyzwoity wyrob.Jak juz pisalem dla mnie najwazniejsza kwestia, poza ogolnymi wlasciwosciami wykrywacza, jest podswietlanie skali i regulacja glosnosci. Wazna jest tez ogolna solidnosc wyrobu abym sie nie bal uderzenia o kamyk czy galązkę, abym bez problemow dociskal do ziemi wysokie trawy (to, o zgrozo, czasem sie wlasnie ciezka cewka przydaje i ogolna sztywnosc i solidnosc urzadzenia)Nie ma wykrywaczy idealnych dla wszystkich. To co dla mnie dobre, to co dla mnie wazne - nie musi byc takim dla Ciebie. Dla tego dobrze ze mozemy wybierac w roznych sprzetach, a pisac o malo znanych wykrywkach tez pozytecznie, bo sobie inni moga o nich poczytac.
firedancer Napisano 25 Marzec 2011 Napisano 25 Marzec 2011 Po wyschnieciu powraca i to na dlugo zdolnosc doskonalego zamykania i zasobnik juz nie predko bedzie chcial spadać :)"Mój sposób jest prosty ale toporny ....taśma izolacyjna dookoła zasobnika....w podobny prosty" sposób można naprawić śrubę mocującą sondę do rurki... pasuje śruba od klapy sedesowej :):) pozdrawiam
Eastlegion Napisano 25 Marzec 2011 Napisano 25 Marzec 2011 To co dla mnie dobre, to co dla mnie ważne - nie musi być takim dla Ciebie" - zgadzam się z Tobą jak najbardziej kol. Cpt.Nemo.Niemniej jednak na pytanie - tytuł wątku Garrett GTP 1350 -jakie macie zdanie o nim", odpowiadam:- za płytki- za mało solidny- źle wyważonyJak dla mnie, oczywiście :-)Pozdrawiam.
Cpt.Nemo Napisano 25 Marzec 2011 Napisano 25 Marzec 2011 Eastlegion - Ty przytoczyles Twoje zdanie a ja wyniki moich porownan z F75 ktore przeprowadzam od dluzszego czasu wraz z kolega wlascicielem Fisherka. O dziwo GTP-1350 z cewka DD jest bardzo porownywalny z F75 w osiagach, nam nie udalo sie zauwazyc roznic w glebokosci :)Solidnosc ? No nie wiem na czym ma polegac wedlug Ciebie ale ja uwazam sprzety Garretta wlasnie za wyjatkowo solidne, dla przykladu w F75 lubia czasami pekac te plastikowe sruby na rurach. Wywazenie ? Moze jestes za wysoki ? Ja nie mam zastrzezen do wywazenia bardzo dobrze mi lezy w reku opierajac sie z nieznaczna sila na podlokietniku co wydaje mi sie wygodne.A do Firedancer - te sruby to tez traktuje jako zalete Garrettow, bo np. Fisher uzywa cienszych i moze byc problem. Gustowna biala sruba z bialymi nakretkami nadaje elegancji czarnej cewce a dodatkowa sruba w torbie daje poczucie pewnosci :)
Enders Napisano 25 Marzec 2011 Napisano 25 Marzec 2011 Witam obu kolegów! Przepraszam, że się wtrącę...Nemo, napisałeś w F75 lubia czasami pekac te plastikowe sruby na rurach." Śruby nei pękają, tylko stelaż... ale... Tak to prawda, mnie udało się złamać... 4 razy? W każdym razie gruba, 20 cm miedziana rurka o nieco mniejszej średnicy i z otworami głównymi" pod śruby i otworem na gruby, czerwony kabel załatwia sprawę a wieki" ;) Co do GTP nie jest także święty" pod względem wykonania. Widzę, że mało wie kolega o jego budowie. Otóż łatwo się domyślić... przewody od baterii, słuchawek... a co daje to w rezultacie? Otóż w miejscu mocowania elektroniki (mam na myśli sterownik") jest wywiercona na wylot kilkunasto milimetrowa dziura, ubywa ponad 50 % materiału. A rurki nie mają kilkumilimetrowej grubości... no no, także uwaga na to! Złamać można w bardzo proste, 2 sposoby. Pierwszy - uderzenia o kamienie, gałęzie itd, drugi - za duża masa cewek plus błota na nich...Pozdrawiam!
firedancer Napisano 25 Marzec 2011 Napisano 25 Marzec 2011 A do Firedancer - te sruby to tez traktuje jako zalete Garrettow, bo np. Fisher uzywa cienszych i moze byc problem. Gustowna biala sruba z bialymi nakretkami nadaje elegancji czarnej cewce a dodatkowa sruba w torbie daje poczucie pewnosci :)"taka fotka podglądowa
Cpt.Nemo Napisano 25 Marzec 2011 Napisano 25 Marzec 2011 Enders, a skad taki wniosek ? - Co do GTP nie jest także "święty pod względem wykonania. Widzę, że mało wie kolega o jego budowie. "Czytalem raz o takim przypadku i wiem ze mozna albo taka rurke zakupic w Vikingu albo wykonac solidniejsza samemu. Mi sie taki przypadek, odpukac, nie zdarzyl ale gdyby to nowa rurke usztywnilbym pianka konstrukcyjna. Lekka i powinna raz na zawsze zalatwic problem.O budowie wiem tyle ile wyczytalem w naszym ubogim w sprawie GTP-1350 internecie. Nie rozbieram wykrywek bez powodu, az taki ciekawy nie jestem :) A Firedancer zrobil troszke zle. Lepiej jest kupic komplet z dluzszymi srubamii po ucieciu wykorzystac dwie nakretki z kompletu na obie strony mocowania - ladniej wyglada :)Trzeba tez pamietac zeby sruba byla nieco dluzsza od fabrycznej bo w razie zastosowania cewki DD bedzie wygodniej.
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.