Skocz do zawartości

Emulsja polerska do metali - zielona (czyszczenie)


Rosforek

Rekomendowane odpowiedzi

witam.
chciałbym się spytać czy ktoś używał może tego produkty do czyszczenia monet,guzików itp.??
Otóż chciałem kupić dziś coś do czyszczenia sreberek u jubilera i pani powiedziała, że ta emulsja jest dobrym oczyszczaczem itp i nie działa agresywnie, hmm tylko nie wydaje mi się, że przy polerowaniu zostanie patyna np z takiej monety srebnej;-[ i dlatego wole się spytać czy ktoś z poszukiwaczy, może próbował czyścić np. monetki?
Myślę, że do guzików,klamerek, łyżeczek, medalików powinna się nadawać, tym bardziej, że oczyszcza miedź, srebro, mosiądz, złoto itp, ale chyba raczej nie do monet (emulsja doprowadza do pierwotnego wyglądu podobno).

Proszę o wasze przemyślenia:]
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monet nie polerujemy kolego gdyż w ten sposób je tylko niszczymy, owszem będą się świeciły, ale wartość numizmatyczna takiej monety spada drastycznie, co do guzików, klamerek itp to już wedle uznania, są przedmioty na których patyna nie jest wręcz pożądana i takie można polerować. Jedni wolą patynę na takich przedmiotach inni nie, wszystko wedle uznania. Ja na początku zbieractwa polerowałem wszystko co mi wpadło w ręce, ale z czasem człowiek zrozumiał pewne rzeczy i teraz poleruje tylko łuski.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie