Jump to content

Proton...Dyskryminacja


wojtek95

Recommended Posts

Siemka!
Ostatnio kupilem Protona. CHcialem go ustawic i sie gdzies wybrac no ale... Chcialem ustawic dyskryminacje , zrobilem tak jak to w instrukcji pisalo i nic. Lepiej lapalo kapsel niz zlota obraczke. Dlaczego tak sie dzieje? Pomoze mi ktos to ustawic?
Dzieki za wszystkie odpowiedzi
Wojtek95
Link to comment
Share on other sites

Dyskryminacja w wykrywaczach ''PI'' nie działa tak jak w VLF-ach. Polega to raczej na obniżeniu ogólnej czułości (zasięgu). Proton posiada chyba dyskryminację na procesorze, ale myślę, że jest jakiś potencjometr montażowy do regulacji, ale jeżeli nie znasz się na elektronice, to lepiej nie grzebać.
Składam właśnie ''pikacza'' z funkcją rozróżniania metali i pseudo-dyskryminacją, i jak na urządzenie bez procesora, działanie tej funkcji nawet mi się podoba.
Napisz do sprzedawcy, niech Ci powie o co chodzi.
Link to comment
Share on other sites

Witam ,kolego Madmax ,Proton posiada dyskryminację wielkościową przedmiotów żelaznych a wiadomo że złoto daje sygnał jak żelazo więc kolega Wojtek po prostu je wycioł i co za tym idzie wykrywacz poprostu słabiej reaguje wystarzcyło podkręcić mu czułość,ustawienie pozycji 1 nastawia wykrywkę na duże przedmioty,wystarczy przetestować ustawienia a do wszystkiego się dojdzie Pozdrawiam Jurek..
Link to comment
Share on other sites

Raczej znajdzie tylko kwestią jest opanowanie tej wykrywki, Wojtku kupując Protona otrzymałeś instrukcję,dobrze ją przestudiuj a na pewno do wszystkiego dojdziesz szybko sam,dokonaj testów a sam stwierdzisz że to jest prosty wykrywacz im niżej będziesz zjeżdżał dyskrymą tym bardziej będziesz wycinał wielkości przedmiotów.Pamiętaj również że ta wykrywka reaguje na warunki pogodowe to znaczy inne będą ustawienia przy padającym deszczu a inne przy suchej pogodzie Pozdrawiam Jurek..
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information