Skocz do zawartości

nieoznakowane mogily


ewald

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu moj kolega znalazl nieoznakowana mogile niemieckich zolnierzy bylo w niej kilkadzisiat cial z tego co pamietam cos kolo 60. Mialo to miejsce na Mierzeji Wislanej niedaleko miejscowosci Piaski.Zastanawia mnie kto mogl ich pochowac.Dlaczego? Otoz byly przy nich odznaczenia szczatki dokometow, bizuteria,zegarki,itp. rzeczy wartosciowe.Wedlug mnie samo to wykluczloby ze pochowali ich rosjanie,bo znajac metalnosc radziadzkich saldakow nic z tych rzeczy by sie nie ostalo.Ponadto byly cale niesmiertelniki,takze tez wyklucza to niemiecow i z tad moje pytanie kto ich pochowal. Gwoli scislosci cala sprawa zostala zgloszona odpowiednim jednoska, po czym dokonano ekshumacji.Czy spotkaliscie sie z podobnymi przypadkami? PS. jeszcze jedno Ci wszyscy zolnierze byli ardzo" nieladnie porozrzucani tzn. bez ladu ciala jedno na drugim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Sam ład ciał świadczy już o tym, że mogło to być robione w pośpiechu i mogli to być niemieccy żołnierze którzy śpieszyli się ale i tak by zdążyli zabrać nieśmiertelniki więc raczej to mało prawdopodobne.

czyli pozostaje ostatnia 80% sugestia i raczej się spełnia osobami które sprawowały pochówek mogła być ludność cywilna jak było tak w wielu przypadkach wszystko zależy od umiejscowienia mogił

te pozostałe 20% to Ak walczące w lasach grzebali oni podobnie do twojego opisu

połamania szpadla !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramzes0 dzieki za sugestie,ale watpliwe jest by dokonala to ludnosc cywilna nie wiem czy sie orientujesz gdzie sa Piaski dawne Neukrug i co tam sie dzialo pod koniec wojny.W tym czasie kiedy toczyly sie walki na Mierzeji to nikogo z cywilow raczej juz nie bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem ''zależy od umiejscowienia mogił'' czyli zastosowanie znaleźć tu może pośpiech armii niemieckiej
ale na waszych terenach mogła się znajdować ludność niemiecka poczytaj trochę dowiedz się a sam wywnioskujesz hmm przecież zasiedlano wioski i miasta polskie rodzinami niemieckimi to jest wiadome więc dlaczego miałoby nie być tam ludnosci cywilnej


! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie