wla1942 Napisano 27 Marzec 2010 Autor Napisano 27 Marzec 2010 Z jakich materiałów wykonywane były ogniwa gąsienic wozów bojowych? Jak kształtował się rozwój gąsienic wraz z ewolucją broni pancernej zaczynając od pierwszych konstrukcji, poprzez okres między wojenny, II wojnę światową i lata po wojnie? Czy ktoś dysponuje wiedzą techniczną dotyczącą zagadnień doboru materiałów na ogniwa gąsienic? Za każdą informacje z góry dziękuję.
MOLA Napisano 28 Marzec 2010 Napisano 28 Marzec 2010 Ze stali Hadfielda (chyb tak sie pisze;}). Musiała byc odporna na scieranie Mn ma takie własciwosci.
wla1942 Napisano 11 Kwiecień 2010 Autor Napisano 11 Kwiecień 2010 Dziękuję za odpowiedzi. A co do warunków wytrzymałościowych, jakie musiało spełniać ogniwo, to z pewnością wysoka odporność na ścierania, wysoka udarność. Jako, że jest to element o skomplikowanych kształtach, materiał, z którego wykonano ogniwo musiał zapewniać odpowiednie wypełnienie formy, (brak wad w postaci jam skurczowych, czy niedolewów, obniżających właściwości wytrzymałościowe). Z informacji, które posiadam to stal Hadfielda 11G12 była wykorzystywana, jako materiał ogniw gąsienic. Czy ktoś posiada wiedzę, z jakiego materiału były wykonywane nakładki na gąsienice? A z jakiego materiału wykonywano gąsienice w pojazdach typu M3 Half-Track lub Citroen Kegresse?
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.