Skocz do zawartości

Pzl Łoś w Rosji?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nawet podobny i ma skośne skrzydła i usterzenie. Tylko, że z wątku wynika, że jedyny ocalały, niekompletny prototyp przejęli i wywieźli do Stanów Amerykanie, a dokumentację odnaleźli Francuzi. I Rosjanom jej raczej nie pokazali. I tu żeby zamącić temat pjawia się francuski wątek", czyli Dessault 450/452. Pierwszy - D 450 oblatany w 1948 rzeczywiście podobny do Messerschmitta, drugi -D 452 łudząco podobny do Miga 15 (a smaczku dodaje fakt że oblotu dokonał w 1950 r. pilot o wdzięcznym francuskim nazwisku Kostia Rozanoff). I co było pierwsze: kura, czy jajko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam. Mam iskrownik z samolotu łoś. Niestety leżał u dziadka na złomie sporo lat ale mimo słabego stanu jest chyba kompletny. Przed śmiercią dziadka dowiedziałem się od niego jak go zdobył, a mój ojciec opowiadał mi jak będąc dzieckiem bawił się sprawnym iskrownikiem. Postaram się niedługo wkleić zdjęcia tego iskrownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...
Ani MiG-15 Ani F-86 nie są żadną ewolucją P1101. Nie wiem skąd wy takie brednie bierzecie. Prace nad F-86 rozpoczęły się już w 1944r czyżby wywiad USA był tki mega hiper super że już wtedy miał dostęp do prac nieniemieckich biur konstrukcyjnych ? Tą są trzy różne samoloty które powstały niezależnie. A ich pozorne podobieństwo wynika z tego ze prawa fizyki są takie same niezestrzelanie od granic czy ustroju politycznego. Tylko jak wspominałem ich podobieństwo jest pozorne, bo to tak jakby mówić ze ford t i syrenka są podobne bo mają cztery koła kierownice i silnik :)

Protoplastą Glostera W28/39 nie był Heinkel 178. Znowu jakieś brednie. Proszę poszukać co oznacza słowo protoplasta. Gloster W28/39 to był protoplastą Meteora !


I Mig-15 nie jest żadna kopią Ta183. Co wy oczy nie macie gdzież tu podobieństwo ? To że mają skośne skrzydlak i centralny wlot powietrza to nie dowód ze to jakaś kopia. Kadłub , usterzenie, podwozie i wiele innych detali jest całkowicie inne to już w Saab 29 Tunnan można się dopatrzyć więcej podobieństw do ta183 co też nie znaczy ze to kopia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie