Skocz do zawartości

Blechhammer - Bogusław Zięba


Krzysztal

Rekomendowane odpowiedzi

Publikacja z pewnością może być ciekawa, też mnie zainteresowała ale jeszcze jej nie nabyłem z powodu ceny. Jak na książkę liczącą 180 stron którą raczej ciężko przejrzeć przed zakupem to stanowczo za dużo jak by liczyła 400-500 stron to cena była by pewnie adekwatna ale nie za tak krótką pracę. Co do tematu nalotów to powstało kilka prac w USA monografie jednostek które tam walczyły. Spróbuję chyba po bibliotekach poszukać. A za ta cenę mogę sprowadzić inne ciekawe zagraniczne publikacje.
O tym temacie powstała książka Konieczny A. Śląsk a wojna powietrzna lat 1940 – 1944 jednakże jest ona teraz prawie nie do osiągnięcia, pozostają jedynie biblioteki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kiedyś szukałem pomocy na forum Odkrywcy, by rozwiązać jeden nurtujący mnie problem. Oczywiście znalazłem fachowca i między innymi dzięki niemu mogłem napisać Blechhammer". Cieszę się, że informacja o książce dotarła i tutaj.
Niestety publikacje nie mogła być obszerniejsza, gdyż dotyczy tylko jednego lotu - ostatniej misji amerykańskiej załogi Robsona z 483-ciej grupy bombowej. Oczywiście wprowadzam czytelnika zaczynając od kompletowania załogi w USA, następnie podaję dane i charakterystykę poszczególnych członków załogi i opisuję historię ich grupy bombowej wraz z wybranymi misjami. Główna część książki opisuje dość dokładnie (z racji wielu świadków z Ameryki, z Polski i licznych dokumentów) wspomnianą, ostatnią misję załogi nad Blechhammer i katastrofę samolotu na Podhalu. Ostatnia część, równie obszerna, opisuje dzieje poszczególnych członków załogi na terenach Europy aż do wyzwolenia. Krótki epilog traktuje o losach powojennych każdego z lotników. Całość uzupełnia około 40 zdjęć i 5 map. Każda strona książki podzielona jest na dwie kolumny: polską i angielską. Niestety nie miałem wpływu na cenę. Książka została wydana w Stanach i decyzję o cenie podjęło wydawnictwo.
Pozdrawiam B. Zięba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mieszkam w Stanach, więc nie mogę się wypowiedzieć. Podejrzewam jednak, że książki są i tam w różnych cenach. Blechhammer" została zaliczona do fachowej literatury dotyczącej pewnej dziedziny i dla określonej grupy zainteresowanych.
Blacha pochodzi z tej właśnie fortecy, dokładnie spod stanowiska radiooperatora. Otwory służyły do filmowania i fotografowania celów. Podobne zdjęcie zamieściłem również w książce.
Pozdrawiam, B. Zięba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ciekawostka związana z moją książką:
Pan Richard Hansler, jeden z uczestników lotu opisanego w Blechhammer", zdopingowany przez moją publikację zdecydował się na wydanie wspomnień, które spisał w 1945 roku po powrocie do Stanów. Książka pt. Prepare to bail out!" wyszła w marcu tego roku.
Pozdrawiam, B. Zięba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie