Jump to content

Grupa rekonstrukcji historii alternatywnej


Recommended Posts

Witam, najpierw muszę powiedzieć że szukałem na tym forum podobnego tematu, jednak nie udało mi się go znaleźć, dlatego założyłem nowy.
Jestem również świadom że problematyka jest dość kontrowersyjna, proszę więc o jako taką wyrozumiałość :)
Jakiś już czas jestem zainteresowany próba stworzenia grupy zajmującej się rekonstrukcją jednostek wojskowych, które mogłyby brać udział w działaniach wojennych, gdyby wojna nie skończyła się w 1945r. a trwała jeszcze kilka lat. Oczywiście nie chciałbym żeby grupa taka, przerobiła historię na fantastykę, wiadomo że wiele technologii (głównie niemieckich) jak na ówczesne realia było dla wojskowości przełomowych, a do ich ukończenia wystarczyłyby miesiące. Przedmiotem działania grupy, byłoby ukazanie rzeczywistości wojennej, po wprowadzeniu na szeroką skalę noktowizji, nowego typu amunicji z rdzeniem uranowym, mundurów M45 Leibermuster, rozwojowych wersji broni ręcznej (Stg45, G3), prototypów kamizelek kuloodpornych, szeroko pojętych eksperymentalnych rodzajów broni i wyposażenia. Oczywiście tego typu grupa wymaga solidnego podłoża historycznego, nie można po prostu wymyślić że wojna trwa nadal w 1947r. bo tak. Chciałbym żeby osoby zainteresowane tym tematem, wypowiedziały swoje zdanie na temat wcielenia w życie tego pomysłu. Jako jednostkę do rekonstrukcji, chciałbym rozwinąć Batalion 600 spadochroniarzy Waffen SS, rejon działań to oczywiście Niemcy, Bawaria, Alpy, tereny najbardziej ealne" do prowadzenia działań zbrojnych w latach 45+.

Sam jestem ze Śląska, więc z osobami zainteresowanymi tego typu rekonstrukcją, mogę się skontaktować najszybciej ;)


Pozdrawiam Jaskier
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze w liceum stworzyłęm taki system RPG, gdzie wojna kończy się w 1947 roku, z wyjatkowo paskudnymi następstwami dla ludzkości.
Żeby Niemcy mieli szansę powojowac sobie do 1947 roku, historię wypadałoby zmienić już od 1942 roku...
Jak by to mogło wyglądać?

3 września 1942 roku rozpoczyna się szturm Stalingradu, zakończony 25 wrzesnia całkowitym zwycięstwem wojsk niemieckich. Klęska Rosjan negatywnie wpływa na morale ich armii, których kontrnatarcie zostałop odparte przez Wehrmacht umocniony na brzegach Wołgi. To zwycięstwo pozwala Niemcom na chwilę zapomnieć o niepowodzeniach Rommla w Afryce.
Zima roku 1942/43 nastała wyjątkowo łagodna, co pozwoliło hitlerowcom na utrzymanie zajętych w 1942 roku pozycji, co ważniejsze w kwietniu ruszyła gigantyczna ofensywa Wehrmachtu za cel obierając roponośne złoza Bliskiego Wschodu. Z powodu radzieckich niepowodzeń na froncie wschodnim alianci zachodni zwlekali z otwarciem drugiego frontu w Europie., licząc na porozumienie z Niemcami, Hitler zaślepiony sukcesami odmawiał pertraktacji. Szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Rosjan już w grudniu 1943 roku, ostra, rosyjska zima zatrzymała napór wojsk niemieckich, które nieprzygotowane do walki w takich warunkach utraciły inicjatywę na rzecz Rosjan. Krwawa bitwa pod Moskwą powtórzyła niemieckie niepowodzenia z roku 1941. Jedynie szybkie przerzucenie jednostek z zachodu pozwoliło Hitlerowi na utrzymanie zdobytych w 1942 roku pozycji. W lutym 1944 roku front zamarł. Toczyły się rozmowy pokojowe między Hitlerem a Stalinem.
We wrześniu 1944 roku Rosjanie przerywaja rozejm rozpoczynając jesienną ofensywę, której początkowe sukcesy zniweczone zostają zamieszaniem w sztabach armii spowodowane zamachem na Stalina 5 października 1944 roku.
Ofensywa zamiera ostatecznie w grudniu 1944 roku. Rosjanie tracąc pół miliona żołnierzy i tysiące wozó bojowych nei są w stanie przełamać niemieckiego oporu.
Tymczasem wojna pałacowa na Kremlu wyłania zwycięzcę- marszałka Rokossowskiego, który znany był już wcześniej ze swojej nieustępliwej postawy wobec Niemców.
Walki radziecko- niemieckie w rejonie Wiaźmy w marcu i kwietniu 1945 roku przyniosły zwycięstwo Rosjanom, którzy nie spoczywając na laurach dokonują natarcia w kierunku Mińska. Wielkie sukcesy odnosił wtedy radziecki czołg Rokossowski I. Jednoczesne uderzenie na otoczony przez Niemców Leningrad i przełamanie jego oblężenia przyniosło Rosjanom zwycięstwo na całym północnym teatrze działań.
Tymczasem zmęczona ciągłymi atakami rakietowymi Wielka Brytania i zwycięskie w walkach z Japończykami Stany Zjednoczone zdecydowały się wreszcie na otwarcie II frontu w Europie.
Przeprowadzona 6 czerwca 1945 roku próba lądowania w znakomicie przez Niemców ufortyfikowanej Flandrii zakończyła się całkowitą klęską. Na flandryjskich plażach sprzymierzeni stracili około 80 tysięcy zabitych, rannych iwziętych do niewoli żołnierzy.
Kontruderzenie niemieckie było zadziwiająco szybkie. W nocy 10 czerwca 1945 roku RAF i USAF straciły około 50 % samolotów stacjonujących na lotniskach na południu Anglii w wyniku ataku Luftwaffe, które po raz pierwszy na tak szeroką skalę użyło samolotów odrzutowych uzbrojonych w wyzrutnie rakietowe.
W tym samym czasie Niemcy zmuszeni byli do ciągłego odwrotu w wynuiku naporu armii czerwonej, która wydawała się otrząsnąć z marazmu ostatnich lat.
Od lipca 1945 roku Rosjanie szerokim klinem wcięli się w terytorium dotychczas niemieckie docierając do Mińska. Ten marsz zatrzymało dopiero oskrzydlające natarcie Wehrmachtu z rejonu Bobrujsk- Słuck.
6 sierpnia 1945 roku Amerykanie odsłonili swoje karty. Wojna z Japonią zbliżała się ku pomyślnemu dla nich finałowi, problem stanowiła inwazja Wysp Japońskich, które osaczone ze wszystkich stron przez armie aliantów (w tym pośpiesznie budujący flotę inwazyjną ZSRR) trwały w straceńczym zamiarze walki do ostatniego żołnierza.
To wszystko zaważyło na decyzji o użyciu nowej broni, która ostatecznie rozstrzygnąć miała wojnę. Użyto jej przeciwko dwóm japońskim miastom- Kokurze i Nagasaki. Wobec tej demonstracji siły Japonia zmuszona została do kapitulacji 2 września 1945 roku.
Ostatecznie pozbywając się zagrożenia ze japońskiego w lutym 1946 roku Amerykanie dokonali inwazji na Półwysep Iberyjski bez przeszkód osiągając rzekę Ebro.
23 kwietnia 1946 roku Amerykanie po raz pierwszy na tak szeroką skalę zdecydowali się na użycie broni chemicznej, atakiem gazowym doprowadzając do zdziesiątkowania populacji Hamburga, był to wielki wstrząs dla Niemców, którzy w odwecie 26 maja 1946 roku przeprowadzili atak ataomowy na Boston. Dokonał tego samotny U- Boot U 5098 specjalnie do takich misji zaprojektowany juz w 1945 roku.
I tak dalej i tak dalej...

Ale to wszystko fantastyka i nijak sie ma do rekonstrukcji, sa to raczej dekonstrukcje historyczne...
Link to comment
Share on other sites

Zdaje sobie sprawę z tego że w tego typu już nie rekonstrukcji a konstrukcji (nie chciałbym używać słowa dekonstrukcji), najtrudniejsza do opracowania jest historia. Obecnie razem z kolegą Mauserem, jesteśmy na etapie odchylania historii na potrzeby projektu. Będzie to najdłuższy etap tworzenia grupy, ponieważ w idei, ma ona być jak najbardziej wiarygodna. Chciałbym więc uspokoić tych mniej przychylnie nastawionych, że nie odwalamy fuszerki i obiecujemy że to będzie jak najbardziej poważna historia ;), Niemcy nie wygrają pod Stalingradem dzięki pomocy duchów.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany już nawet nie udziałem w grupie fizycznie, ale będzie skłonny pomóc w tworzeniu historii, będziemy z całego serca wdzięczni.


Pozdrawiam Jaskier
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information