makij Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 Witam !Mam pytanie. Czy ma ktoś pomysł jak umocować uszko do KRZYŻA KVK bez mieczy ?Pozdrawiam.
samter Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 Można przylutować lub przykleić, jeśli się postarasz może nie pozostać żaden ślad.
makij Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 A jaki klej proponujesz ? Nie wszystkie kleje dwu składnikowe dobrze wiążą z mosiądzem a punkt styku dwóch części jest minimalny.
R51 Posted December 11, 2009 Posted December 11, 2009 Najlepiej zlutować. Gdyby chodziło o cynk to co innego. Mosiężny bez problemu. Pierwszy, lepszy złotnik powinien Tobie to zlutować.
makij Posted December 13, 2009 Author Posted December 13, 2009 Cały ambaras polega na tym, że pierwszy lepszy złotnik nie podjął się zlutowania zasłaniając się przepisami zakazującymi posiadania na warsztacie cymy. Powątpiewał też czy jest to czysty mosiądz czy stop z miedzią obawiając się że po przyłożeniu palnika może przedmiot zniszczyć.Tak, że muszę poszukać mniej zasadniczego złotnika lub sam pokombinować.Swoją drogą czy jest to czysty mosiądz ?
Cyrograf15 Posted December 16, 2009 Posted December 16, 2009 Mosiądz można lutować a srebro". Złotnik cie po prostu olał.Wojtek
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.