Jump to content

obrót bronią w 21 wieku


ziemniak

Recommended Posts

Znalazłem taki ciekawy artykuł, wiąże się nieco z militarną tematyką forum. Przy okazji można zauważyć ciekawe zastosowanie RPG

http://www.pb.pl/rss/a/2009/12/07/Somalijscy_piraci_zalozyli_gielde

wstawiam kawałek jakby zżarło:

Somalijscy piraci założyli giełdę
MD, AP, Reuters.com Puls Biznesu, pb.pl,

Porwania statków okazały się tak dochodowe, że somalijscy piraci założyli giełdę. Poza zdobyciem środków na kolejne porwania statków, pozwala im ona zdobyć przychylność mieszkańców.

„Piracka” giełda powstała w miejscowości Haradheere, 400 kilometrów na północny wschód od Mogadiszu. Działa 24 godziny na dobę.

- Cztery miesiące temu postanowiliśmy założyć giełdę. Rozpoczynaliśmy z 15 spółkami, obecnie jest ich 72. Dziesięć z nich jak dotąd odniosło sukces w porwaniach – powiedział wysłannikowi agencji Reuters Somalijczyk, który jak twierdzi, jest już byłym piratem.

„Akcjonariusze” poszczególnych spółek mogą oferować jako swój udział nie tylko gotówkę, ale także usługi lub broń. Sahra Ibrahim ujawniła Reutersowi, że jej wkładem był granatnik RPG. Otrzymała go jako alimenty od swojego byłego męża. Jej „inwestycja” przyniosła zysk po porwaniu przez piratów hiszpańskiego statku do połowu tuńczyków. ...

cd pod podanym linkiem
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information