Skocz do zawartości

Bitwa pod Lipcami/Legnicą 13.05.1634


kof

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Nikt nic nie wie na temat tej bitwy?A może nie ma szans na znalezienie tam czegokolwiek bo być może pozostałości po niej leżą zbyt głęboko (odległość w czasie, teren nie orany, zaśmiecenie).Mogę dać linka do strony z wyżej zamieszczoną ryciną w lepszej rozdzielczości jeżeli to kogoś interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem spory kawał okolicy, mam wytypowane 2 miejsca gdzie mogło się to rozegrać ale nie znalazłem niczego.
Za to w pobliżu rozegrała się potyczka w roku bodajże 1452 czy 1454 i to miejsce mam namierzone, tyle że teren niespecjalnie nadający się do kopania. Poza tym w bezpośredniej bliskości jakaś potyczka była bodaj w 1238. Odezwij się na gg 11224657 to pogadamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gg.Majos no właśnie to już czytałem i jeszcze to: http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=241016
póżniej temat jakoś ucichł.Szwajcar ja też tam chodziłem ale krótko bo zniechęciły mnie wszechobecne łuski(teren poligonu) i to, że tak naprawdę nie wiedziałem gdzie mogła być ta bitwa.Sugerowałem się nazwą jednego z pagórków kriegsberg" ale to chyba nie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym kriegsbergiem sugerowałeś się dobrze - tylko chodzi o niewłaściwą bitwę :-)
Nazwa kriegsberg/kriegskoppe wzięła się właśnie od bitwy z 1452 roku kiedy to mieszczanie legniccy pod wodzą burmistrza Bitschena rozbili oddział księcia Jana Lubińskiego.
Co ciekawe w bitwie brała udział artyleria w liczbie sztuk 1 - działo zdobyte przez mieszczan legnickich 6 lat wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie