darkman1948 Posted June 28, 2009 Author Posted June 28, 2009 Wyskoczył mi dziś taki medalik. Napisy: Ehrenmünze der Volksspende für vertriebene Auslanddeutsche. Rückwandererhilfe 1919 Spotkał się ktoś z czymś takim? Ewentualnie o czym mówi napis? Moja znajomość tego języka jest ciut za słaba aby to przetłumaczyć.
EMPAI Posted June 28, 2009 Posted June 28, 2009 http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=613803#613803
EMPAI Posted June 28, 2009 Posted June 28, 2009 http://www.hood.de/auction/30696331/ehrenmuenze-fuer-vertriebene-auslandsdeutsche-1919.htm
EMPAI Posted June 28, 2009 Posted June 28, 2009 Tekst mniej więcej brzmi tak :Medal honorowy dla wypędzonych poza granice Niemiec lub dla pozostałych poza granicami Niemiec.Nie jestem pewien ostatniego słowa--Rückwandererhilfe .Pomoc tyłowa , pomoc na zapleczu ? coś w tym stylu.Pozdro-EMPAI
EMPAI Posted June 28, 2009 Posted June 28, 2009 To pewnie jakieś pożegnanie z Niemcami , którzy nie znależli się w granicach Rzeszy (Republiki Weimarskiej ) po postanowieniach Traktatu Wersalskiego.Tak sobie gdybam...:)pozdro
zibol Posted June 28, 2009 Posted June 28, 2009 A ja tak: okolicznościowa moneta zbiórki ludowej dla zadranicznych Niemców - Pomoc dla repatriantów 1919
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.