Skocz do zawartości

sztolnia, kopalnia, nie wiadomo co


zylakpan

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, prosze o informacje, mianowicie sztolnia znajduje sie w okolicach KARPACZA, dokładna lokalizacja to bliziutko miejscowosci Sosnówka, wszytkim doskonale znany kościółek św. Anny, magiczne źródełko.. a w okolicy na zahcodnim zboczu góry Grabowiec, dziura w ziemi, okoliczni mieszakncy nazywaja to bunkrem.

czy ktos coś wie na ten temat? ? ja nie znlazłem zadnej wzmianki na ten temat albo słabo szukam.
pbardzo prosze o informacje, z góry dziekuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jest troszkę info, pewnie nawet tu (nie działa mi tutejsza wyszukiwarka, nie wiem czemu).
Foto sztolni prowadzącej do komory, w sumie kilkadziesiąt metrów. Generalnie to wygodnie, wysoko i równo (na spągu), w wielu miejscach mogłem nawet stanąć wyprostowany. Po pierwszych 10 m troszkę wody, ale potem sucho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu komora z betonowym basenem. zakręt w lewo, może jeszcze coś w stropie, ale nie wchodziłem dalej. Woda kryształ i te kapiące krople po zgaszeniu swiatła robią fajne wrażenie...
Na dnie basenu jest chyba jakis szyb/kanał (?), w narożniku.
Było o tym podobno w programie W. Stojaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej wejścia są 2 studnie, tyle widzieliśmy idąc szlakiem, woda na głęb paru metrów. Zanaczyłem ~ miejsca kropkami. Pewnie związane z obiektem.

Mnie i dzieciakom się podobało, ale za basen nie pozwoliłem ;-)

Troszkę można w necie znaleźć na ten temat ale niewiele, jakby ktoś dwa słowa dorzucił byłoby miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
wkońcu cos sie ruszyło w temacie, kolega ma racje, w necie niewiele mozna na ten temat znaleźć, co wazniejsze nawet miejscowi mało na ten temat wiedza, ja dostałem informacje od osoby która zajmowała sie remontowaniem i restauracja kościółka św Anny zarówno wewnatrz jak i zewnątrz. podobno kiedys zginoł tam jeden z mieszkańców sosnówki górnej, ale to niepotwierdzone.

jeszcze tez zimy, albo wczesna wiosna, bede przymierzał sie wraz z ekipa do nurkowej eksploracji tej kopalni/sztolni, takze prosze o dokładne info na temat zasobów wodnych wewnątrz studni, przedewszystkim wspomnianej wyżej komory z basenem, piony poziomy, przeźroczystosc itp.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie