Skocz do zawartości

Z okolic Świebodzina


RYBEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,ze względu nato że niemieszkam już od kilku lat w Polsce chciałbym przekazać innym osobom informacje które dawniej słyszałem od starszych ludzi z okolic Świebodzina ,może komuś się przydadzą.1 to 2 czołgi Rosyjskie T-34 zatopione w jeziorze Lubinickim przed stacją benzynową Europa.2 kiedyś jeden starszy pan opowiedział mi że gdy stawiano blok na przeciwko baszty w latach 50 weszli przez wyrwe w ziemi do podziemi szli w kierunku baszty i stała tam średnio wieczna armata a okno przednią było zamurowane,musi byc to kt€reś z widocznych z zewnątrz.3 cztery armaty średniowieczne były wkopane w czerech bokach ratusza wylotem lufy w dół znikneły bez rozgłosu gdy wymieniano bruk na rynku na te płyty które były jeszcze niedawno.4 Kiedys jechałem samochodem z pewnym starszym panem jechaliśmy z Lubrzy do Buczy mineliśmy Romanówek i ten pan powiedział :kiedyś ci pokaże niemieckie tajne lotnisko w tym leśie, jednak niemiałem już okazji więcej go spotkać i dowiedzieć się więcej.5 Zimą roku 2000 pracowałem jako stróż przyszedł raz na teren posesji starszy pan szukał odpadów drewnianych na opał,załadował pełen wózek za moją zgodą ,póżniej siedliśmy przy herbacie rozmawialiśmy o starych motocyklach ,i ten pan powiedział że jako mały chłopak był świadkiem gdizie w miejscowości Kije młynarz kazał zrobić podziemny garaż w którym ukryto kilka motocykli 2 samochody ,meble i inne dobrodziejstwa(było to w czasie wojny).6 Ponad 10 lat temu w miejscowości Nowy Dworek pod sklepem zaczepił mnie starszy pan w wieku ok 75-80 lat powiedział postaw wino to powiem ci gdzie są zakopane 3 małe polskie czołgi.Szczerze muwiąc niewziełem sobie tego na serio bo nawet niewiedziałem że takie były. Jak sobie przypomne więcej to dopisze Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie