Skocz do zawartości

Kolekcja II Wojna Światowa


Thorsten

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam, mam juz 2 numery, oczywiście nie sa to rpace naukowe ale uważam ze powinny pojawić sie w każdym Polskim domu dla ogólnej nauki historii 2 Wojny.
Sprawdzałem na bazie prawdy o Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów , w 1 numerze, w rozdziale o mniejszościach narodowych w 2 RP jest o ich terrorystycznej działalności i późniejszych tego konsekwencjach dla Rusinów, w 2 numerze w rozdziale o 5 kolumnie Hitlera jest też wzmianka o 4000 Ukraińskich Nacjonalistów którzy brali udział w agresji III Rzeszy na Polskę w 1939.Czyli to wydawnictwo nie boi się poprawności politycznej :] z niecierpliwością czekam na num er o eksterminacjach ludności.
http://oferty.rp.pl/produkt/ii-wojna-swiatowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Z niecierpliwością czekałem na cześć piątą pdtEksterminacja Ludności".Dotychczas w miarę sensownie wspominano o ich działalności antypolskiej począwszy od międzywojnia.W 4 numerze o operacji Barbarossa do artykułu o Lwowie dopuszczona kolesia o Ukrainsko brzmiącym nazwisku, odniosłem wrażenie ze już tam opisuje Lwów jako Ukrainę, co jest kategorycznym błędem, bo jeżeli pisze o wydarzeniach historycznych to i nazewnictwo geograficzne i polityczne tez powinno być z godne z czasami jakie opisuje.
Wracając do tematu.W numerze 5 o Eksterminacji Ludności na 141 stron ludobójstwu na kresach poświęcono 16 linijek tekstu!!!!! dokładnie policzyłem.Jest to według mnie SKANDAL, śmierć bestialsko pomordowanych przez OUN UPA obywateli 2 RP idąca w setki tysięcy jest dla nich warta jedynie 16 linijek tekstu!
Dodatkowo wiadomości te są jedynie wzmianką w większym tekście o losach dzieci które także padły ofiarą eksterminacji.98% tekstów dotyczy eksterminacji żydów.
Wiem ze będzie cześć poświęcona Katyniowi i zbrodniom sowieckim.MA wyjść jeszcze około 20 numerów więc mam nadzieję ze ten temat pojawi się jeszcze i zostanie mu poświęcone więcej miejsca.
Autor tego tekstu wykazał się słabą wiedzą na ten temat, kontynuuje powtarzanie propagandy nacjonalistów Ukraińskich, mówiąc o pewnych 100 000 na całych kresach (i jakichś tam zapiskach ze podobno może być 200 000).Skoro na samym Wołyniu zginęło minimum 60 000 to jakim cudem na reszcie województw zginęło tylko 40 000 wliczając w to Bieszczady i tereny wschodnie dzisiejszej Polski.Lista ofiar z samego Wołynia jest niekompletna, osobiście rozmawiałem z ocalałą z rzezi Wołyńskiej która doliczyła się 6 członków swojej rodziny brakujących na liście pomordowanych a takich przypadków było o wiele więcej, więc na samym Wołyniu liczba ofiar jest na pewno sporo większa niż 60 000.
Dodatkowo pisze o ofiarach polskich odwetów idących w 10-20 000,nie wiedząc chyba o ustaleniach Ukraińca w. Poliszczuka który zakłada ze ofiar wśród niewinnych cywilnych Ukraińców mogło być co najwyżej 2 000 i to głównie za sprawą napadów rabunkowych(chodzi o zdobywanie żywności)podyktowanych chęcią przetrwania ludzi zgromadzonych w dużych skupiskach(uciekinierzy z terenów plądrowanych przez UPA).Całe liczby ofiar odwetów ze strony Polaków idących w 10-20 albo i 30 000 to po prostu Banderowcy doliczeni do ludności cywilnej.
Wygłasza także kłamliwą i powtarzaną bez sensu tezę o tym ze Istriebitelne Bataliony to oddziały NKWD! nie mam siły już tego ostatniego komentować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie