Skocz do zawartości

Maszynka do Elektrolizy


Mlody Mauser

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec nie wime czy taki post juz był. Ale napisze jak zrobic łatwo maszynke do elektrolizy do malych przedmiotów :] Max czyscilem Podkowe . Ale mysle ze wieksze tez da rade. A wiec potrzebujemy Tylko starej ladowarki do telefonnu , ewentualnie od discmana lub mp4. Ucinamy koncówke ta która wkladamy do naszego telefonu(starego ;) ) Mamy 2 przewody, rozdzielamy je i z kazego zdejmujemy z 10 cm izolacyjnej powloki , Najlepjej pojednyczno to zrobic zeby namsi nie poplatały i zwarcia nie było. Wiec bierzemy jeden kabelek , zciagmy ta gumwa powloke , i skrecamy miedziane druciki w jeden . To samo robimy z drugim kabelkiem . Nastepnie wkladamy obie koncówki do wody z solą i ta z ktorej lecą bombelki to pod nia podłaczamy czyszczny przedmiot , a pod tadruga to co bedzie nam zzerało , widelec , gwozdz albo stary srubokret. Lepjej zeby 2 przewód (ten gdzie jest srubokret lub cos) nie był w wodzie bo to tez kruszeje. Ja tak robie od 2 lat , ani razu nie splilem chałupy , ani nie jebutnoł mnie prąd :)
!!!!!!!! ZALECA SIĘ SZCZEGÓLNA OSTROZNOSC , NIE PONOSZE ODPOWEDZIALNOSCI ZA NIE UMIEJETNE WYKONANIE I UZYTKOWANE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Y-aero mylisz pojęcia i wychodzi tutaj twoja niewiedza, te 12V co ty mówisz to jest napięcie które uzyskasz na wyjściu zasilacza, po co Ci takie duże napięcia? W elektrolizie jest ważne natężenie prądu które uzyskamy. A więc jeśli zabierasz się do elektrolizy poczytaj następnym razem o prądzie i napięciu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!!
do małych przedmiotów to może być zwykły słaby prostownik albo jakiś transformatorek ale mam pytanie co w przypadku większych fantów???(rury do panzerfausta i większe) macie jakieś pomysły?? czego używacie??
ja próbowałem na prostowniku 12V 2,5A i teraz szukam bezpieczników topikowych do tego 1 kabel się upalił i nie wiem czy ten prostownik jeszcze będzie działał miałem inny 15V ok 2,4-12A(regulowane) i gdzieś średnio na różnych natężeniach wychodziło 30-40s elektrolizy i wywalało bezpiecznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie