Jump to content

Rozumienie tekstu


mihura

Recommended Posts

Czy ktos potrafi przelożyc ten tekst na język POLSKI?

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.runcornandwidnesweeklynews.co.uk/runcorn-widnes-news/runcorn-widnes-local-news/2009/02/12/german-submarine-u-534-becomes-exhibit-at-merseyside-museum-55368-22905464/&ei=ybjASfiWC9nHjAf5yLQm&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Du-%2B534%2Bmerseyside%26hl%3Dpl%26rlz%3D1T4SUNA_enGB291GB291
Link to comment
Share on other sites

Stary niemiecki U-boot, który został pocięty na części przez kotraktora z miasta Widnes i przetransportowany do swojego nowego domu w Merseyside jest teraz czołową wystawą Muzeum Morskiego.

U-534 będzie główną wystawa w centrum targowym budowanym przy Woodside Ferry Terminal przez firme Whitfield and Brown z miasta Appleton.

U-boot ten został zatopiony w norweskim fiordzie przez załogę samolotu G" (jak George), bombowca typu Liberator ze szwadronu 547 RAF (Wojsk Lotniczych Jego Królewskiej Mości).

Statek ten uważany jest za ostatni U-boot ktory dokonał próby ucieczki przed siłami aliantów pod koniec wojny.

Według legendy statek ten zawierał cenny ładunek przemycanego złota, albo nawet święty relikt zwany Włócznią Przeznaczenia, która to podobno przebiła ciało Chrystusa.

Lódz podwodna naprawde miała tylko na pokładzie maszyne szyfrujacą Enigma.

Liberator zrzucił 10 bomb głębionowych na łódz podwodna podczas dwóch ataków, i przypuszczalnie jedna z nich uderzyła górną części kadłuba zanim eksplodowała.

U-534 zatonęła rufową do przodu i 49 ludzi z jej załogi przeżyło.

Kontraktor z Widnes wykopał dok o rozmiarach 60x20m, w którym spoczeły cztery części tego historycznego statku.

Rzecznik prasowy projektu oznajmił: U-534 była głowną wystawą w Muzeum Marynarki Wojennej w Wirral do zamkniecia tego obiektu dwa lata temu.”

"Statek zostal zakupiony za nominalną kwotę przez Merseytravel po zaistnieniu obawy, że może być sprzedawany na złom.”

e względu na ograniczoną ilość miejsca i trudności operacyjnych zwiazanych z przeniesieniem łodzi, statek zostałl pocięty na cztery części i przetransportowany do nowego domu."
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information