Skocz do zawartości

Brzoza


wino39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja słyszałem,że znajdowały się tam magazyny amunicji i mundurowe,ale było ot tak dawno jak o tym słyszałem że nie dam ręki uciąć.W czasie KRWAWEJ NIEDZIELI ludność z Bydgoszczy taborami wiała na Brzozę,gdzie zostali zaatakowani przez fryca.Taka moja wersja,a czy są inne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teren jest strasznie przeorany,około 1 kilometra od drogi gł.licząc od stadniny koni i salonu samochodowego Gąsiora.łatwo znalezć teren obsiany cegłami,ale można za to znalezć świetne łuski manlischera o różnych kodach.

PS.wino39 jak Myślęcinek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy znajdowały sie w Brzozie jakieś magazyny(mocno wątpliwe),ale na pewno był tam skład amunicji pod koniec wojny,a następnie urządzono tam tzw.wysadziska.Do dzisiaj są tam doły po wybuchach(zryte jak diabli) i kupa rozrywek w lesie(ich stan wskazuje na to,że pochodzą z wysadzeń).Dodam jeszcze,że praktycznie cały las od Brzozy w kierunku Piecek jest totalnie spenetrowany przez wielu amatorów kopania(łącznie z leśnymi drogami).Oczywiście nadal można tam szukać szczęścia,ale osobiście nie polecam tego terenu,bo wszystko,co najlepsze chyba juz wyszło.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy! jeszcze zależy czego kto szuka.Ja od kilku lat upodobałem sobie jachcice,dlatego że znajduję to co mnie kręci (łuski)stan ich jest świetny i nie trze się nakopać bo jest piasek.To moje ELDORADO :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie robię z tego tajemnicy.Zajeżdżam od strony MYŚLĘCINKA i jadę w kierunku RYNKOWA,przejeżdżam pod starym wiaduktem i przed ostatnia droga przeciw pożarowa.Idąc tą drogą około 500m po prawej stronie będzie góra.Można w prawo i w lewo.Raczej znajdziesz same łuski,kilka lat temu były lepsze rzeczy POWODZENIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - tzw. Poligon Pruski na Jachcicach. Nie starczy życia aby wszystko wykopać co zalega na głębokości saperki. Przyjemne kopanie bo to same piaski. Dużo kolorowych przedmiotów w postaci łusek, guzików, kulek szrapneli, resztek dystynkcji, medalików itd. Bezpiecznie i przyjemnie. Całkowity brak rozrywek. Z kolei jesienią dużo grzybiarzy bo jest to eldorado na gąski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie,że na starych mapach i w Google Earth dobrze widać linię starej strzelnicy,która jest najbliżej dostepna od strony opisywanej przez kol.miron1807(za wiaduktem na Rynkowo-na wprost jest las-za lasem przecinka rownoległa do drogi asfaltowej prowadzącej od wiaduktu,a za przecinką strzelnica).Teren ten faktycznie nie jest żadną tajemnicą od lat..bo trudno zliczyć osoby,które go penetrowały.Ale pomimo tego nadal można tam coś znaleść,skoro...np.ktoś przeoczył tam... zakopany wagonik kolejki wąskotorowej :))(fakt-fotki były kiedyś na Odkrywcy).Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest to GoogleEarth,lecz Geoportal,ale też widac dość dobrze.Na czerwono zaznaczyłem strzelnicę,na zielono miejce,gdzie jest wiadukt na Rynkowo dla lepszej orientacji.Najlepiej od wiaduktu udać się drogą na północny zachód i w miejscu,gdzie droga odbija w prawo(co widać na foto)skręcić w lewo(na zachód)przecniką leśną.Wyjdzie się wtedy niemal idealnie na kulochwyt strzelnicy.Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie